Wpis z mikrobloga

Może ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu. Nowe radio samochodowe po podpięciu przez kostkę włącza się na około 3 sekundy, a następnie wyłącza i nie chce włączyć. Podpiąłem je na krótko do kostki samochodu i śmiga. Dodam też, że stare radio działa bez problemu, włącza się po przekręceniu kluczyka.

#caraudio #motoryzacja #elektryka #elektronika
  • 6
@G06DbT tak, potrzebuję 3 kable. stałe zasilanie, sygnał ze stacyjki oraz masa, podłączyłem zgodnie z instrukcją te 3 kable i takie zachowanie jak opisałem wyżej ( ͡° ʖ̯ ͡°) potem połączyłem kabel od stałego zasilania z kablem od sygnału ze stacyjki i je wpiąłem w kostkę - radio działa
@pocotakgadac: a sygnał na włączenie to jaki podajesz? Stały czy impuls? Bo jeśli podajesz impuls, to jest to jakiś trop, i musisz mieć stały cały czas żeby radio było załączone. Jak zniknie sygnał sterujący to radio się wyłączy.
@pocotakgadac: z tego co piszesz to może być tak że fabryczne radio potrzebuje tylko impulsu z zapłonu do uruchomienia i taki impuls podaje elektryka samochodu, a nowe radio potrzebuje stałego plusa po zapłonie. Miernik w łape i sprawdzić przebieg napięcia na sygnale z stacyjki.