Wpis z mikrobloga

@SzejdiSlimSzejdi:
1) Kłamiesz, bo najdroższy program był lewicy. 2) Pokaż całość wyliczeń(a nie pasek rodem z tvpis).
3)Fajnie się robi taką kalkulację gdy większość partii nie miała jeszcze ustalonego programu wyborczego. Manipulacja to mało powiedziane.
4) Te wyliczenia, które znalazłem powstały przed ogłoszeniem 100 konkretów xd.

Jeżeli uważasz to za wiarygodne porównanie, to powinien dostać nagrodę złotego Goebbelsa, ale czego oczekiwać po neuropku. Bez odbioru.
Mlody_pelikan - @SzejdiSlimSzejdi: 
1) Kłamiesz, bo najdroższy program był lewicy. 2)...

źródło: MjQxMWM2YgswGjtkYklvHnNCbz4kEGFIJFp3dWIEf14pVys-IVc_DyEXYzA_Rz0LJghjJyEdLBo4VztmYlYkGSEULC5iVyAINBxib31ReV9jHHh6fAp0UnxMfzMoHy9ZZU9gNCxXL1hlSXw0ewR1SCw

Pobierz
@Kogutt mieli napisać ustawę w 2015 a potem w 2024 okazałoby się że ustawa jest do kosza bo w międzyczasie PiS mocno zmienił prawo podatkowe - co się w sumie okazało? Czy jak to sobie wyobrażasz.
@OCIEBATON: @Tasde @OCIEBATON mało kto się się w Polsce jest prawie 100 podatków. Za te 63mld z 800 plus można byłoby zlikwidować połowę z nich, bo są śmieciowe.

Skoro nie ma innego sposobu na finansowanie samorządów to czemu w kampanii wyborczej twierdzili to zwiększa kwotę wolną?
Nie wiedzieli w jakim stanie jest budżetu skoro of 15 lat jest uchwalany z coraz to większym deficytem?
@Vakabayaschi: @Mlody_pelikan: Nie mogę tego znaleźć ale były wyliczenia, że program konfy był na pierwszym miejscu, być może to było z wyborów prezydenckich, ale ok przyznajmy, że masz tutaj rację - mój błąd.

Tylko, że ty właśnie wysłałeś mi wykres, w którym konfa jest na drugim miejscu...tuż za lewicą xDDD No #!$%@?. Róznica jest taka, że na programie lewicy korzystają najbiedniejsi (#!$%@?), a na programie konfy najbardziej skorzystałby top najbogatszych
@SzejdiSlimSzejdi: przeczytaj to co jest napisane na tym wykresie, który zamieściłem i potem w moim wpisie, tzn.: dwie największe partie nie zamieściły swojego programu, a trzecia droga tylko część, rozumiesz, że to odziera te wyliczenia z jakiejkolwiek wiarygodności?

To, że na projektach lewicy zyskaliby biedni to już jest zwykłe urojenie. Nie wiadomo jak byłoby za rządów konfy, wiem natomiast jak było/jest za rządów pis/po tyle mi wystarczy.
@Mlody_pelikan: Czyli standardowo, udajemy, że to nie prawda, że 90% konfy to szurostwo i płaskoziemcy 5G, wymieszane ze skrzydłem przygłupów narodowców i faszolków ;p

Nie trzeba być Einsteinem, żeby wiedzieć jakby było za rządów konfy. Jak na elektorat, który logikę odmienia przez wszystkie przypadki, to tak średnio z tym logicznym myśleniem. Niech pierwsza ustawa, którą złożyli w tym sejmie będzie symbolem jakości i merytoryczności ;p

Aa no i za PO było
@Chris_Karczynski:

Zgodnie z programem Konfederacji, obecne emerytury powinny być wypłacane prosto z budżetu, podczas gdy przyszłe powinny być związane z indywidualnymi decyzjami inwestycyjnymi osób obecnie pracujących, a państwo powinno ograniczyć się do wypłacania jedynie emerytury obywatelskiej, równej dla wszystkich. W tej chwili roczne dopłaty budżetowe do Funduszu Ubezpieczeń Zdrowotnych zbliżają się do 50 miliardów złotych – podczas gdy ZUS wypłaca rocznie łącznie około 200 miliardów złotych we wszystkich świadczeniach.

Czas zatem
@Mlody_pelikan: Przeglądałem listy i PO i trzeciej drogi i nawet tej nieszczęsnej lewicy. Sorry mate, w tych partiach i na listach byli ludzie z dorobkiem i wykształceniem, #!$%@?ę też znajdziesz, ale to nie są takie proporcje jak sobie tutaj wymyśliłeś. A i ta #!$%@? jest lepsza niż typ który sprzedaje generator plazmy i żeruje na krzywdzie ludzi.

Co do pisu to się zgodzę - partia ta po 2010 całkowicie odrzuciła intelektualistów,
@OCIEBATON: przykro się na to patrzy
gdyby usunąć niepotrzebny socjal i wprowadzić ulgi dla pracujących
odciążyć tych co pracują za minimalna
przestać wydawać kasę w błoto(na elektrownie, które nie powstały czy ten przekop mierzei)
opodatkować w końcu te duże molochy, które nie płacą podatków w pl

to przecież tutaj byłoby super