Wpis z mikrobloga

@Vaclav ludzie którzy nie potrafią sobie ogarnąć życia na aktualnej licencji nie powinni mieć dostępu do broni. A tak po za tym co Ci w razie W posiadanie broni? Za posiadanie takowej w domu jesteś uznany za partyzanta i odrazu kulą w łeb pod domem.
@WielkiPowrut88: @HardWax #!$%@?. Dlaczego żeby posiadać broń mam udawać sportowca? Dla was to łatwa ścieżka? Macie sowiecką mentalność co lubi się czołgać przed wymysłami urzędników.
Nie twierdzę, że dostęp do broni powinien być tak łatwy jak w USA, ale wasze twierdzenie są również fałszywe. Po kiego ubiegając isę o broń i utrzymując ją mam brać udział w jakichś zawodach sportowych?
dostep do broni w polsce jest łatwy. Nie chciałbym żeby był łatwiejszy bo te minimalne wymagania odsiewają idiotow i osoby które nigdy nie powinny mieć broni.


@WielkiPowrut88: No pewnie. Za łatwo nie może być. Nawet jeśli to zupełnie bez sensu. Mentalność jakiejś starej baby wychowanej we wczesnym PRLu albo PISowca.
Powinno być tak:
1. psycholog, lekarz, zero wyroków (ten punkt do regularnej powtórki, np co 2 lata)
2. Egzamin teoretyczny uproszczony do poziomu prawka. Na #!$%@? mi znajomość CO DO LITERY całej UoBiA, czy dane techniczne broni? Jak kupuje nóż w sklepie albo samochód, to muszę znać każdy paragraf jaki grozi mi za użycie ich przeciwko mieniu i życiu? No nie.
3. Egz praktyczny nastawiony tylko na bezpieczeństwo i posługiwanie się bronią.
@Vaclav: pozwolenie na broń zrobisz w pół roku bez jakichs wielkich nakładów finansowych. Musisz mieć łeb na karku, być niekarany i odpowiedzialny.
@komakow nie ma logiki w tym co piszesz.
- prawo - twoja reakcja:
- ci co używają medycznej marihuany nie mogą używać broni - skandal, złe prawo, nie powinno tak być,
- normalni ludzie nie mogą używać broni - spoko, przecież można oszukać, że jest się kolekcjonerem,
- normalni ludzie nie mogą używać marihuany - spoko, przecież można oszukać, że ma się coś z głową i nic innego nie pomaga.

Czemu z
@mk321: nie wiem skąd to wziales. Przecież właśnie oburzam się na to że muszę udawać chorego dla recepty i kolekcjonera dla pozwolenia. Nie powinno tak być.
Mój wywód dotyczył tego że jestem zły że muszę oszukiwać w tych kwestiach i tego że kolejna durnota byłoby zabieranie ludziom pozwolenia gdy mają receptę.
Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi albo ja coś źle napisalem
ostep do broni w polsce jest łatwy


@WielkiPowrut88: Ta "łatwość" jest teraz z tobą w pokoju? Czy po prostu uważasz, że udawanie sportowca, kolekcjonera, czy myśliwego, by ją uzyskać, jest właściwą drogą. Pokaż "łatwą" i UCZCIWĄ drogę, by uzyskać pozwolenie na broń w domu. Czekam, bo chciałbym ją poznać, by nie musieć mataczyć, kombinować i uczciwie ją nabyć.
dostep do broni w polsce jest łatwy.


@WielkiPowrut88: ale tylko dla sportowców i kolekcjonerów, ew. myśliwych. Jak nie jesteś żadnym z wymienionych to broń zobaczysz jak świnia niebo ¯\(ツ)/¯
@Vaclav
1. Kazdy nie debil w Polsce na luzie dostanie pozwolenie na broń. Rozumiem ze Konfederaci maja problem, bo osoby z problemami psychicznymi faktycznie mają utrudnione.
2. Na Ukrainie obecnie po obu stronach ponad 80% zolnierzy ginie od artylerii, rakiet i dronów, wiekszosc nawet przeciwnika na oczy nie widzialo, wiec swojego Glocka z pozwolenia (lub bez) se mozesz w dupe wsadzic.
@Vaclav: @HardWax posiadanie broni w Polsce jest trochę bez sensu i nudne.
- głównie dlatego, że poza strzelnica nie można jej nigdzie używać, nawet jak masz swoje 20ha lasu ogrodzonego i nikt tam się nie dostanie. Całkiem inaczej niż w usa. - poza tym jak masz w domu broń i jej użyjesz to masz od razu sprawę za nadużycie obrony koniecznej, w każdym wypadku, - kolejne to bycie w rejestrze i
@komakow: oburzałeś się, że ci co mają medyczną marihuanę nie mogą mieć pozwolenia. Tylko w normalnych warunkach to jest ok. Bo jak ktoś ma coś z głową (a to wynika z medycznej marihuany), to nie powinien mieć pozwolenia. Teraz mówisz, że brak pozwolenia przy medycznej marihuanie to KOLEJNA durnota. Nie, to nie jest durnota, gdyby nie było tych pierwszych durnot. Zobacz: gdyby normalnie większość mogła mieć broń (np. bez przestępców, świrów
Tylko w normalnych warunkach to jest ok. Bo jak ktoś ma coś z głową (a to wynika z medycznej marihuany)


@mk321: no nie wynika, nie wiem skąd to wziales. Thc stosuje się głównie przy leczeniu bólu. Nie wiem czy powinno zabierać się pozwolenia ludziom którzy stosują jakieś konkretne leki bo jeżeli tak to prawo jazdy też się powinno się zabrać. Nie chcesz chyba żeby ktoś kto może i powinien brać morfinę
komakow - >Tylko w normalnych warunkach to jest ok. Bo jak ktoś ma coś z głową (a to ...

źródło: 1000019839

Pobierz