Wpis z mikrobloga

@hniedziela546 to nie są strajki pod przewodnictwem solidarności? Nie chce mi się wierzyć, że nagle rolnicy tak sami z siebie się zmówili na strajk na tak szeroką skalę.
Oczywiście mogę się mylić, bo jakoś specjalnie nie śledzę tych strajków.
@Glikol_Propylenowy: nie trzeba im przyklejac, wyniki wyborow pokazaly na kogo glosuja rolnicy
@uriel_ck nie znam strajku od strony organizacyjnej, ale wiem na pewno, że rolnicy oddolnie, co widać po tiktokerach rolniczych, youtuberach itd., że rolnicy mówią, że to nie jest ich reprezentacja, ale cały czas nikogo oddolnie nie chcą wybrać na swoich reprezentantów, czyli klasycznie narzekają i #!$%@? robią w tej sprawie
A co ma PO z decyzjami które zapadały za rządów PIS?


@rudi-meyer: skoro były złe, to mieli czas je zmienić. Zamiast zajmować się komisjami od wyborów kopertowych (70 baniek w skali państw, to pomijalne drobne) czy aborcją, to mogliby zająć się rzeczami istotnymi. Czy się zajmują?
PiS i PO to samo gówno. Aż żal się robi jak jedni bronią jednych i skaczą do drugich, a to przecież jest awers i rewers tej samej monety.
@rudi-meyer: A za którego rządu doszło do strajków rolników? Z jakiej partii politycy opowiedzieli się za Zielonym Ładem? Który rząd się z tego nie wycofał?
Czas zacząć myśleć, a nie w kategoriach PO-PiS.
@PoItergeist: Oh jak bardzo na tych obsrańców w walonkach pluję za to. Trzeci tydzień mnie #!$%@?ą i zawsze blokują tam gdzie muszę jechać. Niech przyjdzie klęska latem, wszystko im zeżre szarańcza to nie będą płakać, że nie mają gdzie sprzedać, albo gdzie magazynować. Ja im na złość będę jadł chlebek z chemicznej, atomowej pszenicy z Ukrainy...
skoro były złe, to mieli czas je zmienić. Zamiast zajmować się komisjami od wyborów kopertowych (70 baniek w skali państw, to pomijalne drobne) czy aborcją, to mogliby zająć się rzeczami istotnymi. Czy się zajmują?


@_komentator_: o nie nie nie, przepraszam bardzo, ale rozliczenie złodziei jest szalenie istotne, także jako przykład dla przyszłych złodziei. i nie chodzi o ilość milionów bo to już porozdawane wśród znajomych, tylko o nieuchronność kary.
@PoItergeist: Pis przynajmniej dwukrotnie bardziej zawinił przy zielonym ładzie jak KO natomiast to nie znaczy że nie mogą nic z tym teraz zrobić obecnie rządzący....
PiS nie zawetował zielonego ładu, Wojciechowski z Pis zachwalał zielony ład jako szansę dla rolnictwa.
KO głosowało za zielonym ładem ale nie miało możliwości tego zawetować.
Granica z Ukrainą jest zewnętrzną granicą unii i tutaj mocno irytujące jest że decyduje Bruksela w sprawie zboża z UA.
przepraszam bardzo, ale rozliczenie złodziei jest szalenie istotne,


@SamiS: oczywiście, szczególnie w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych ma to ogromne znaczenie. Niemniej jednak sprawy gospodarcze są ważniejsze, bo rzutują na wszystko. Co do samych złodziei, to mamy od tego prokuraturę i sądy, a trójpodział władzy i praworządność, to hasła uśmiechniętej koalicji i ona jak nikt inny powinna polegać na rozdziale władzy na sądowniczą, ustawodawczą i wykonawcze. Czy sejm jest władzą sądowniczą