Wpis z mikrobloga

Przykro mi to mi pisać, ale chłop ma trochę racji. Nie uważam że byłoby lepiej Polsce pod obcym butem, ale prawdą jest że Polacy:
1) nie szanują swojej wolności
2) nie potrafią zarządzać swoimi zasobami
3) nie myślą o dobrze państwa a tylko o prywacie (wybrani na rządzących)
4) nie potrafią wyciągnąć wniosków po 30 latach doświadczania konsekwencji własnych decyzji (wyborcy)
  • Odpowiedz
@kakodyl: Przecież każdy z tych twoich punktów można przypisać Rosji, tylko razy dziesięć (a może nawet sto). Putin z bandą oligarchów tak bardzo myślą o dobrobycie państwa, że część wioch zatrzymała się tam w XIX wieku xD
  • Odpowiedz
@assninja najbardziej niewygodna prawda dla wykopków: chociaż samemu mi to trudno przyznać, ale my mieliśmy przez 30 lat w miarę dobre rządy. Oczywiście, że były złe i głupie decyzje. Oczywiście, że były afery, ale utrzymywanie dość zgodnie jednego kierunku z orientacją na zachód sprawił, że w tym czasie byliśmy jednym z najlepiej rozwijających się krajów na świecie.
Mówienie: widzicie co było tyle lat po upadku komuny i uznawanie tego za tragedię, to
  • Odpowiedz
@neib1 że lepiej było kiedyś (za komuny) to mówią głównie stare dziady i stare baby, a mówią tak bo za komuny byli piękni i młodzi, już nawet psychologia opisuje to zjawisko, że człowiek idealizuje sobie czasy swojej młodości.
  • Odpowiedz
@officer_K: Ci rusofile to chyba wyobrażają sobie, że pod ruskim butem, to właśnie oni zostaną mianowani na jakieś wyższe funkcje administracyjne, i będą mieli high-life.
  • Odpowiedz