Wpis z mikrobloga

Jakie auto z tych tańszych kupić, żeby "burczało"? (xD)

Generalnie odkąd przejechałem się takim wypasionym samochodem za 1 mln gdzie było ponad 600 koni cały czas chodzi mi po głowie, żeby mieć trochę szybsze auto. Wiadomo, że nie oczekuję takich samych wrażeń ale przynajmniej, żeby trochę słyszeć ten silnik jak się przyspiesza.

Na razie jestem trochę rozdarty pomiędzy dwoma kierunkami. Jeśli chodzi o to jakie auta mi się podobają z wyglądu, to chciałbym sobie odłożyć ze 100k i kupić jakąś używkę mercedesa CLA. Ale to będzie zwykły silnik i pewnie byłbym zadowolony z tego zakupu ale szału nie będzie pod względem samej jazdy. A drugi kierunek to jakieś auto, którym już trochę można pocisnąć.

Zastanawiam się jakie auta byłbym w stanie kupić do 100k, żeby faktycznie poczuć jakąś moc jak się wjedzie na autostradę. Ale jednocześnie nie chciałbym jakiegoś gruza z wyglądu.

Może ktoś poleci coś ciekawego.

#samochody #auta #pytanie
  • 10
100k i kupić jakąś używkę mercedesa CLA


@Murasame: Za 100 z górka chyba powinny byc juz A45 i CLA45. Zostając w mercedesie, nieco ponad 100 powinno sie udac przedliftowe C63 z wiekszym przebiegiem albo usa. W216 CL500
@Murasame: mustanga kupisz. Pewnie przylecą powiedzieć że hurr durr w usa jak passat, ale to i tak jest mega fajne auto a stosunek mocy do ceny bije tylko tesla bez dźwięku
  • 0
@jurek-gagarin:

Właśnie chyba będę celował w jakiegoś mercedesa. Mam jedynie taką obawę, że te używki mocniejszych aut ciężko będzie kupić, bo obstawiam, że ludzie jeżdżący takimi autami raczej ich szanować nie będą i łatwo trafić na minę.

@assninja
Jechałem jako pasażer i miałem straszne wrażenie ociężałości tego auta. Kompletnie do mnie nie trafiają auta z USA.

@Nick_Login
Jakbym już miał zbyt mocno przekroczyć taką kwotę to już bym chyba olał używki
Właśnie chyba będę celował w jakiegoś mercedesa. Mam jedynie taką obawę, że te używki mocniejszych aut ciężko będzie kupić, bo obstawiam, że ludzie jeżdżący takimi autami raczej ich szanować nie będą i łatwo trafić na minę.


@Murasame: Well, nie ma reguły. mozna i tansze 'zwykle' auta trafic zaorane. W podobnym budżecie szukam obecnie C63 W204 ze stanów.
@Murasame: Na pewno idź w jak najmniejszy segment. Sportowe prowadzenie i brzmienie będziesz mieć np. w Mini Cooperze JCW albo jakimś Fiacie 595 - ale to bliżej do gokarta niż egzotyka za milion zł. Tak to może BMW 230i i stage 2 lub m235i ale tu może nie wystarczyć budżet. Ewentualnie hyundai i30N lub Alfa Qiulia Q4 - oba +- 280 KM fabrycznie.