Wpis z mikrobloga

@biaukowe: ktoś musi robić nowych niewolników,
Nikt ci nie zabrania spłodzić swoich wtedy też dostaniesz benefity.
Taki rodzic z 3 dzieci nie zrobi już tego co singiel bezdzietny,
Nie pojedzie sobie odtak do Australii na rower na 3 miesiące w busz, pustynie bo ma takie hobby,
Także te ochłapy benefity to przekupstwo za zmianę stylu życia.
@biaukowe: neo liberałowie wyprali ci mózg i wydaje Ci się że gdyby nie ochłapy w postaci child benefit jakie dają w UK na dziecko, to byłbyś bogaty! Płaciłbyś takie same podatki i nic w Twoim życiu nie zmieniłoby się, a child benefit w UK jest chyba najniższe w całej Europie. W Polsce 800+ to więcej niż nędze chyba 85 funtów w UK
Zresztą cały mityczny socjal w UK to bieda w
@Pojedynczy: @DrGreen_2 Tylko ze oni tez korzystaja zapewne z universalcredit, wiekszosc ciemnych wali ten system jak sie tylko da a taka niby „samotna” matka dostanie wiecej benefitow anizeli tylko na dziecko, min dodatki do rachunkow ktore sa praktycznie 1:1 jezeli chodzi o rent dodatek do energii zapewne tez sie znajdzie.
@CZUOWIEK: nie ma w UTC czegos takiego jak dodtatek do rachunkow, dostajesz kase na wynajem , ktora jest zawsze mniejsza niz rent ktory placisz, dostajesz extra za kadze dziecko, i tyle. Nie ma zadnych ekstra dodtakow, oprocz tego ze raz czy dwa razy do roku osoba dostanie jakies extra 200/300 na rachunki za prad/gaz. Generalnie nie ta sie z tego wyzyc, wiekszosci nie starcza na podstawowe potrzeby. Jedynie Ci co sa
@DrGreen_2: Możliwe napisałem tylko to co gdzieś tam słyszałem, ale do końca nie wiem jakie są to kwoty. Jednakże nie zmienai to faktu że taka ciemna rodzinka 2+1 czy tam 2 zaaplikuje na takie dodatki jak uni+bills to zona idzie pracowac gdzies na czarno albo na pol etatu a maz normalnie przez co ten komfort życia wzrasta w jakiś sposób za koszt podatników.
za niedlugo ltd


@CZUOWIEK: A nie masz wrażenia, że jak przestaniesz płacić należne podatki a nadal będziesz korzystał z dobra publicznego to staniesz się takim samym pasożytem jak ci znienawidzeni przez ciebie beneficjaże? XD
@CZUOWIEK: masz dane na ten temat ile ludzi tak robi i jakiego koloru skóry są? Czy to są jedynie twoje domysły i obserwacje z piaskownicy? Mam wrażenie że operujesz na zasłyszanych mitach i historiach, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. I wciąż nie wiem co to zmienia w Twoim przypadku?
@DrGreen_2: Znam takie osoby które wyjaśniły mi ten "mechanizm" i korzystają z tego i ja tutaj nikogo nie oceniam czy nie gloryfikuje, w moim przypadku w jakimś stopniu mi to przeszkadza dlatego w niedalekiej przyszłości to zmieniam, bo w takim przypadku w jakimś % odcinam się od finansowania takich przedsiewzięć
@CZUOWIEK: czyli po prostu powiadasz swoje bajki nie wiedząc co i jak działa. Neo liberalne bajki masz w głowie i coś się się wydaje ale proponuję zgłębić wiedzę i zrozumieć pewne mechanizmy
@Jofiel: to mi wytłumaczysz dlaczego co roku HMRC kradnie milionom ludzi na kontrakcie pieniądze w trakcie roku podatkowego i oddaje je potem czekami BEZ UWZGLĘDNIENIA INFLACJI? Często kasa przepada na ponad rok to jest skandal!!!
To są setki funtów razy 30 lat jest to ogromna kasa która łaskawie jest zwracana. Tyle że w międzyczasie utraciła na wartości.

A na LTD biorę kasę od pierwszego tygodnia jeszcze nie swoją nawet wrzucę na
@DrGreen_2: Czyli osoby ktore mi to wyjasnily oraz mnie nawet do tego zachecaly klamaly, juz nie wspominajac ze przez pewien czas czytalem rozne wpisy na grupkach czy na reddicie, w przypadku "samotnej matki" dostanie ona z universalcredit PRAWIE kwote 1:1 jezeli chodzi o rent, pojdzie pracowac na "czarno" albo na pol etatu wiec sugerujac sie najnizsza krajowa dostanie ok 1500£ co w zupelnosci wystarczy na oplacenie mediow oraz produktow spozywczych i
@CZUOWIEK: sprawdź sobie tabelkę ile w danym rejonie kosztuje wynajem a ile zużyć zapłaci za rent, im bardziej ma południe tym większe są dysproporcje, gdzie czasami może dostaniesz 60% ceny wynajmu. Ile i gdzie pracuje osób na czarno itd? W skali całego kraju są to naprawdę niewielkie ilości. Czy są ludzie pasożyty które żerują na systemie? Są ale czy że zgelddnu ma ten promil powinno się rezygnować z całego systemu? Nie,