Wpis z mikrobloga

@120_Dni_Sodomy bo zwykle przeziębienie leczy się odpoczynkiem a nie lekami.

przecież na jakieś "przeziębienie" w sensie lekka infekcje to wystarczy się wyspać i dwa dni odpocząć, więc to wcale nie głupi sposób w porównaniu do zarzucania się farmaceutykami przy 37 stopniach i osłabieniu.


@ZielonaOdnowa: @Simfecstio: niestety nie każdego na to stać, wielu ludzi bierze leki aby mimo choroby być w miarę wydajnym w pracy. Mamy niby ZUS ZLA, ale powszechne
@120_Dni_Sodomy i słusznie. Ja dopiero po wyprowadzce z Polski zrozumiałem jak byłem faszerowany lekami. Antybiotyk dostawałem przy byle zaziębieniu i to z każdym rokiem coraz mocniejszy. Teraz od 10 lat przy przeziębieniu lekarz mi mówi, żeby wyleżeć, herbata z cytryną i…działa lepiej niż prochy.
@voot to nie leki. Jedyne leki na przeziębienie to jakieś immunosupresyjne czy przeciwwirusowe. Ale takie są na receptę i raczej rzadko są przypisywane. Ogólnie to dość dużą nowość jest. A w pracy żeby być w miarę efektywnym to wystarczy apap wziąć albo coś takiego. Bo to nie leczy. Ale polepsza samopoczucie. Takie tabletka przeciwbólowa na katar. Poza tym. Dużo firm ma inne podejście. Idź sobie na L4 bo zarazisz innych.
przecież na jakieś "przeziębienie" w sensie lekka infekcje to wystarczy się wyspać i dwa dni odpocząć, więc to wcale nie głupi sposób w porównaniu do zarzucania się farmaceutykami przy 37 stopniach i osłabieniu.


@ZielonaOdnowa: No właśnie zależy od szczęścia. Albo Ci przejdzie po 2 dniach, albo będzie gorzej i wtedy żałujesz, że nie brałeś tabletek, bo choroba trwałaby krócej.
@120_Dni_Sodomy: Substancje psychoaktywne zawarte w herbacie oslabiaja objawy grypy takie jak uczucie zmeczenia. Dla polepszenia efektu mozna by dociepac rumu, wtedy dzialac bedzie nie tylko kofeina ale tez alkohol z jego wlasciwosciami znieczulajacymi, dajac efekt podobny do jägerbomby.
@Simfecstio: apap to lek, środki zawierające np. chlorowodorek oksymetazoliny to też leki.

Dużo firm ma podejście weź zwolnienie bo zarazisz innych, ale dużo firm ma też podejście jak pójdziesz na zwolnienie to nie dostaniesz premii. Przecież nie napisałem że wszyscy tak chodzą, tylko że nie każdego stać na to aby iść na zwolnienie.
@voot no dobra. Lek który leczy objawy ale nie przyczynia się do wyleczenia choroby. Czy takie leki mają w jakikolwiek pozytywny wpływ na czas trwania przeziębienia? Bo ogólnie obniżenie temperatury jest raczej niewskazane.
i słusznie. Ja dopiero po wyprowadzce z Polski zrozumiałem jak byłem faszerowany lekami. Antybiotyk dostawałem przy byle zaziębieniu i to z każdym rokiem coraz mocniejszy. Teraz od 10 lat przy przeziębieniu lekarz mi mówi, żeby wyleżeć, herbata z cytryną i…działa lepiej niż prochy.


@miki4ever: tak samo jest już od lat w Polsce. Żeby dostać od razu antybiotyk jak przyjdziesz z objawami przeziębienia to trzeba naprawdę mieć pecha i trafić na jakiegoś