Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #kryzysit #wojna #ukraina #rosja #4konserwy #patriotyzm #polskawalczaca #kanalzero

Post merytoryczny - gdzie uciekać w razie wojny jako programita? Wojna Polski z Rosją to raczej przesądzony temat i to kwestia kilku miesięcy/roku. Nie bez powodu wszyscy straszą, Ukraina od dawna przegrywa i Rosja pewna siebie szykuje sie na wojnę z NATO. Pomoc od NATO to będzie powtórka 1939 roku pakt Polska-Anglia-Francja, zwłaszcza jak Thrump wygra wybory. Cała wschodnia flanka NATO tak jak Ukraina pójdzie na straty raczej (zmieni się narracja i będą dostarczać pewnie uzbrojenie i amunicję do Polski, ale NATO tu nie wkroczy, żeby nie eskalować konfliktu) i wojska zjednoczonej Europy będą bronić się dopiero w Niemczech lub Francji. Nawet jak Rosja przegra to i tak sporo z nas umrze w razie wojny i Polska będzie zniszczona.

Nie widzi mi się umierać na froncie, zwłaszcza że poza 20k na rekę nic od życia nie mam, bo przez lata polscy Scrum Masterzy wymuszali na nas programistach nieustanne dokształcanie się w weekendy i popołudnia po pracy i nie było czasu na jakieś randki nawet.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #kryzysit #wojna #ukra...

źródło: programowanie

Pobierz
  • 41
Chłopie, patrz na czyny nie słowa.


@nad__czlowiek: Czyny widać na oryx. Abstrakcyjne straty kacapów w najważniejszym dla nich sprzęcie, przy prawie zerowych stratach Ukr.

Nie mam pojęcia, jak kacapia, po wyzerowaniu się na Ukrainie miałaby i w ogóle po co miałaby atakować Polskę, ekstremalnie zbity narodowościowy kraj, członka przepotężnego NATO. Na pewno nie wypisuj mi tych głupot o pociskach, bo oni zaczęli produkować pociski pod dalsze wyzerowywanie się z Ukrainą w
@nad__czlowiek:

Widziałem jakąś sondę uliczną z randomami z Rosji. Większość popierała inwazję na Ukrainę, ale na pytanie o ewentualne najechanie Polski odpowiadali głownie w stylu ,,a po co nam wojna z Polską?''.

No właśnie - po co Rosji wojna z Polską? Ktoś jest w stanie podać jakiś logiczny argument? Wojnę na Ukrainie Putin, Ławrow i Pieskov jako tako potrafili uzasadnić i mieli w tej kwestii całkiem spore poparcie własnego społeczeństwa. Czym
@nad__czlowiek: no pewnie, wcale nikt nie mowil, ze rosja to potega, ktora w 3 dni jest w stanie byc pod granicami Polski. Ze ukraine to polknie jak żelka. A czekaj... mówił :)

I podsyłasz materiały kanału, który zarabia na tym strachu XD zarabia na tym, że ludzie w panice będą klikać i oglądać te filmy. Tak samo jak artykuły na jakiś stronkach. Miej litość XD
Wojna Polski z Rosją to raczej przesądzony temat i to kwestia kilku miesięcy/roku. Nie bez powodu wszyscy straszą, Ukraina od dawna przegrywa i Rosja pewna siebie szykuje sie na wojnę z NATO.


@nad__czlowiek: aż zawołam naszego wykopowego wernyhorę za rok dla sprawdzenia tej predykcji.
@kupkesobieciagne: @zonley panowie pewnie macie rację. Wybaczcie, to przez tych cholernych Scrum masterów i presję jaką oni wywołują nauczyli mnie nakręcać w stan paniki. Pełna winę za to ponosi Der Scrum i Der Agile.

Lecę spac bo jutro o 8:30 znowu trzeba będzie się spowiadać z poprzedniego dnia pracy i pokazywać ekran z napisanym kodem
@Sossija w Polsce panuje jakieś dziwne przekonanie, że polska armia jest w lepszym stanie niż ukraińska a morale Polaków większe niż Ukraińców. Pan Bartosiak kiedyś o tym mówił i postawił pytanie: a co jeśli to nie prawda? Ukraina się broni dzielnie, dlatego ruscy mają takie straty, ale jak Ukraina padnie, to przecież nie znaczy, że z Polską nie pójdzie ruskim łatwiej.
@nad__czlowiek: Fun fact: na Ukrainie od pewnego czasu zastanawiają się nad tym, aby zwolniać z mobilizacji osoby lepiej zarabiające w zamian z opłatę np. $500 miesięcznie. Tam głównie osoby z branży IT na to stać. Jest to kontrowersyjne rozwiązanie, ale jest to biedny kraj, który przez wojnę jeszcze zbiedniał, a zmobilizowani nie przynoszą dochodów budżetowi tylko są kosztem.