Wpis z mikrobloga

@SuperStefan: strasznie upraszczasz. Dyner nie mówi o tym że zbrojenia są niepotrzebne. Za to Bartosiakowi wiecznie mało. Chciałby żeby Amerykanie za nas walczyli, oni pierwsi mają ginąć, a my na tyłach
  • Odpowiedz
  • 36
@melquiades: nie, po prostu źle to interpretujesz. Chodziło o to, że główny ciężar wojny od początku będzie leżał na armii polskiej a nie, jak wszyscy przekonują całego NATO. Poza tym o tym od dawna się oficjalnie mówi, że siły NATO by potrzebowały około nawet 3 miesięcy do pół roku na pełne zaangażowanie wojenne gdyby coś się działo.

No i to też nie jest tak, że w przypadku wojny natychmiast artykuł 5
  • Odpowiedz
@SuperStefan: w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji. Przeciez całą wojna propagandową Rosji polega na tym żeby zachod czuł się podzielony. Wojna na Ukrainie obaliła te propagandę ale bartosiak dalej w to brnie
  • Odpowiedz
@KMDZ: Wiem o co mu chodziło, ale wiara że istnieje jakiś magiczny punkt na mapie, w którym jeśli postawić amerykańskie wojska to będą one zmuszone do walki w naszej obronie bez względu na czynnik polityczny jest absurdalna. I tak finalnie rozstrzygają decydenci polityczni.

główny ciężar wojny od początku będzie leżał na armii polskiej a nie, jak wszyscy przekonują całego NATO


To jest raczej oczywiste, bo główną siłą militarną w Polsce zawsze
  • Odpowiedz
@SuperStefan niczym się nie zaorał, od 2016 wszystkie jego prognozy się sprawdzają i nie ma podstaw zakładać ze tym razem się myli. Panią Dynar usłyszałem po raz pierwszy i tylko głuchy lub głupi nie zauwazylby ze Bartosiak za kazdym razem celnie kontrargumentował jej huraoptymizm i dziecięca naiwność. „Jak Niemcy lub Francuzi mieliby nam zakazać budowę terminala w Świnoujściu?” Byłem pełen podziwu do Jacka, ze nie padła odpowiedź srak.
  • Odpowiedz
@getin: Wskaż mi JEDNEGO, który mówił inaczej i sensownie to argumentował. Przypominam, że ośrodki rządowe USA przygotowane były na rychły upadek Ukrainy i partyzantkę. Musiałby to być ktoś o większej przenikliwości niż największe mocarstwo świata ze wszystkimi agencjami wywiadowczymi i ośrodkami.
  • Odpowiedz
@Vistu: @getin pamiętajcie, wojna na Ukrainie to nie będzie wojna wielkich oddziałów tylko wojna małych specjalistycznych jednostek, dlatego nie potrzebujemy juz WOT. To jest wojna nowej generacji a nie IIWŚ i czasy wielkich armi( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: wojna na ukrainie to wojna ruskich z ruskimi, z półwiecznym sprzętem i mentalem,, bez lotnictwa, ze szczyptą sprzętu nato, który jednak zrobił jakąś tam różnicę i się zajebiście sprawdził i do dziś tam działa
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: No to musisz to też powiedzieć ruskom, bo reforma serdiukowa m.in. polegała na znacznej redukcji. To był trend ogólnoświatowy. Zresztą przekręcasz tezy JB, a niesławna armia ANW miała być i tak być większa niż obecna.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Podczas wojny pierwszy raz zastosowano bojowo roje dronów i to z dużym sukcesem w eliminacji ruskiej siły żywej. Niedawno czyste SF. Taka ciekawostka. W ogóle nie wiem do czego się odnosisz, czy do kierunku w jakim zmierza pole walki, czy o tym jak w przyszłym roku będzie wyglądała wojna. No bo jak wydawało ci się, że Bartosiak opowiadał o tym drugim i że na Ukrainie będą wojny robotów to chyba
  • Odpowiedz
pamiętajcie, wojna na Ukrainie to nie będzie wojna wielkich oddziałów tylko wojna małych specjalistycznych jednostek, dlatego nie potrzebujemy juz WOT. To jest wojna nowej generacji a nie IIWŚ i czasy wielkich armi( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Jestem_robotem123:

W Armii Nowego Wzoru Bartosiak postulował dodanie do istniejącego wojska komponentu lekkiej piechoty, a nie likwidację
  • Odpowiedz
iczym się nie zaorał, od 2016 wszystkie jego prognozy się sprawdzają i nie ma podstaw zakładać ze tym razem się myli.


@YgoR: No nie wszystkie- zwłaszcza wojna na Ukrainie obaliła tezy ANW wbrew temu co mówi np. podstawa ANW czyli prywatna logistyka w warunkach wojska państwa frontowego to mrzonka, co pokazały ataki na linie zaopatrzeniowe. Firma prywatna by się pod nimi załamała.
  • Odpowiedz
w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji.


@Jestem_robotem123: ale to w tej logice, mówienie o czymkolwiek co jest niewygodne i nieprzyjemne dla państwa Polskiego to już Ruska agitacja.

A jak mówisz, że USA traci prymat gospodarczy na rzecz Chin to też jesteś ruskim agentem bo "uderzając" przecież w patrona i sojusznika PL też w jakiś sposób pomagasz Rosji xd?
Dietetyq - >w tym że podkopując sojusz Bartosiak działa zgodnie z interesem Rosji.

@...

źródło: czy-te-ruskie-onuce-ktore-wszedzie-widzisz-sa-teraz-w-tym-pokoju

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dietetyq: chodzi tylko o to czy opierasz się na faktach czy #!$%@? bzdury. Bartosiak zazwyczaj #!$%@? bzdury. Przeciez ten chlop uwypukla każdy problem zachodu a nie widzi żadnego problemu Chin. A tak się składa że proporcja jest dokładnie odwrotna i to chiny mają w #!$%@? problemów i się zwijają gospodarczo.
  • Odpowiedz