Wpis z mikrobloga

Ja wiem że w Polsce są tylko 4 miasta, a cała reszta albo nie istnieje, albo wymrze w przeciągu następnych 10 lat, ale zastanawiam się jakie widzicie scenariusze dla średnich miast typu Kielce, Opole, Rzeszów. Z tego co widzę to ceny na ten moment nadal rosną i to w momencie gdy top 4 praktycznie już wyhamowało. Z jednej strony ceny i tak są prawie o połowę niższe niż w Warszawie, a z drugiej kto normalny uważa że 9k w Kielcach to normalna cena? No i od prawie 3 miesięcy nie ma dopłat co sprzedawcy w takim Krakowie, albo Wrocławiu już widzą, a czego w Opolu jeszcze nie xD
#nieruchomosci
  • 6
  • Odpowiedz
@Szemiques: Zobacz sobie prognozy demograficzne dla tych miast i będziesz wszystko wiedział :) no może poza Rzeszowem, to trochę wyjątek, ze względu na swoje położenie, młodzi spod wschodniej granicy wybierają Rzeszów bo dużo bliżej niż do takiego Krakowa, a jakieś perspektywy zawodowe też tam są (wydaje mi się, że dużo większe niż w Opolu czy Kielcach), a w przypadku takiego opolskiego czy świętokrzyskiego, jak młodzi mają do wyboru Wrocław/Warszawa w tej
  • Odpowiedz
@forfiterex: W Częstochowie też taniej niż 9k w jakiejś normalnej lokalizacji nie kupisz, obecnie startuje inwestycja za inwestycją i to nie bloczki po 30 mieszkań tylko osiedla po kilkaset mieszkań, a nie jest to nawet miasto wojewódzkie, jak to nie jebnie to w takim razie nic tego rynku nie ruszy
  • Odpowiedz
@Szemiques w Rzeszowie ceny rosną najbardziej z miast wojewódzkich, raz studenci z Podkarpacia czy południa Lubelszczyzny, dwa Ukraińcy którym nie chce się jechać gdzieś daleko do Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Poznania, a wystarcza pensja Polski B. Gdyby podliczyć wszystkich faktycznie mieszkających w tym mieście, a nie zameldowanych byłby on wielkości Białegostoku (ok. 300k mieszkańców). Plusem jest na pewno duża dostępność gruntów, gdy przejeżdża się przez Rzeszów co chwila widzi się jakieś nowe budowy
  • Odpowiedz
@Szemiques: nie przyjeżdżajcie do Kielc, nic tu nie ma, nie polecamy, jedzcie do top5. Imigrantów również nie zapraszamy, nie ma tu pracy, nie lubimy obcych, fatalnie się żyje. Jedzcie do Krakowa albo Warszawy, leave Kielce Alone!!1
  • Odpowiedz