Wpis z mikrobloga

Kupiłem rower który posiada amortyzator SR Suntour XCR Air, taki dostałem z koła losującego, bo jeszcze mogłem dostać Rock Shox Judy, ale już mniejsza o to, proszę mi też nie pisać że rower zaczyna się od 20k. Pierwszy raz mam amortyzator powietrzny i ten amortyzator jest strasznie twardy, oczywiście działa, bo to jest nówka sztuka, ale żeby go ugiąć to muszę się położyć na kierownicy i dociskać do ziemi, pamiętam jak miałem SR Suntour XCM na sprężynie i tam normalnie wystarczyło lekko oprzeć się o kierownicę i amortyzator się uginał. Idzie to jakoś wyregulować żeby ten amortyzator był bardziej miękki? Moja waga to ok. 70kg. #rower
  • 6
@Azurusek tak, na lewej golenie masz zaworek jak do kola samochodowego. Możesz tam upuścić powietrza, ale żeby dopompowac w razie czego trzeba specjalnej pompki. Jak coś to mam jakąś najtańsza i działa bez problemu.
Polecam też dodać gąbki olejowe, ale to już wymaga zdjęcia dopnych goleni.

P.S. osobiście wolałbym xcr niż judy.
  • 0
@melba: Rower jest nowy, więc pewnie sprzedawca napompował amortyzator na maxa. Na razie w takim razie tego nie ruszam, bo nie mam pompki, a mogę spuścić za dużo. W ogóle w jakim tempie w takim amortyzatorze schodzi powietrze, co ile trzeba to pompować?
@Azurusek jak jest z nim wszystko ok to w ogóle nie schodzi powietrze. Pompkę kup, bo kosztuje niewiele, a nawet do kontroli cisnienia warto mieć. Już nie mówiąc, jakbyś chciał samemu przeserwisowac amortyzator.
@Azurusek nie trzeba odpompowywać chyba że jest niesprawny.

Ilość powietrza zmieniasz w zależności od pogody i tego ile masz na sobie sprzętu- jak zmieniają się sezony i temperatura spada/rośnie oraz jak bierzesz ze sobą więcej ubrań/ bagażu to warto ustawić SAG na nowo.

Między 30oC i 0oC powietrze w amortyzatorze zmienia objętość na tyle że jest to mocno zauważalne.