Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Programuję już parę lat w #dotnet , #javascript i #node ale jako samouk chciałbym poznać bliżej koncepcje alokacji pamięci, struktury danych etc. Czy Waszym zdaniem lepiej zacząć od C++ czy #rust ? Za Rustem przemawia do mnie fajna dokumentacja oraz hype. Za C++ to, że jednak większość świata 'stoi' na C. W przypadku Rusta wiedziałbym gdzie zacząć ale przy C++ jest milion kursów wyglądających jak kurs C#. Książki rozważam ale zanim zainwestuje czas w czytanie 1600 stron musiałbym wiedzieć że jest to serio coś godnego polecenia 🙂 A może wy macie coś innego godnego polecenia ?

Btw. znalazłem babola na mobilnym wykopie bo nie da się wpisać w wyszukiwarkę #c++ 😀

#programowanie
  • 11
  • 0
@MostlyRenegade ze strukturami tak z alokacją nie. Ale to może źle zadałem pytanie. Co najlepiej wpłynie na mój rozwój jako programisty, zejść poziom niżej i pozwoli zbudować jakiś prosty program z użyciem tych rzeczy? Jeśli to C++ to gdzie zacząć?
@pablojakub: no już nie opowiadaj. W C# masz przecież alokację. W innych językach działa ona tak samo z tą różnicą, że w dotnecie nie musisz jawnie uwalniać obiektów po użyciu, ale nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

A jeśli chcesz poznać jak to wszystko działa "pod maską", żeby mieć pojęcie o niskopoziomowych aspektach (a moim zdaniem warto), to znowuż - język programowania nie jest tu istotny. Bardziej poszukaj sobie jakichś
@pablojakub: Obczaj sobie c i trochę assemblera, zacznij najlepiej od tematu jak działa procesor. Na pewno nie patrz na c++ bo to jest #!$%@? potwór i żeby coś w tym pisać to trzeba najpierw zrobić doktorat.