Wpis z mikrobloga

- wprowadźmy przepisy jak w Szwajcarii czy Norwegii, gdzie płaci się mandaty od procentu zarobków, przez co kara boli tak samo biednego jak bogatego, bo tak to kary są śmiesznie niskie!!1
- polska wprowadza konfiskatę pojazdu za jazdę po alkoholu, przez co kara dla bogatego jest podobnie dotkliwa jak dla biednego
- nie no, tak nie wolno! A prawo, Bóg i demokracja? Musimy bronić bogatych i ciężej pracować! Obniżmy też podatki najbogatszym!
#prawo #prawojazdy #konfederussia
  • 166
@msr99 i bedziesz mial to co teraz. Biednych uderzy a kozidrak sobie pierdnie na to 50k mandatu. Konfiskata samochodu lub kara w wysokosci rownowartosci auta to bardzo dobry pomysl. Serio jestes empatyczny bo auto jest jedynym zrodlem tra sportu buednego albo zrodlem utrzymania? To jeszcze lepiej, kara bedzie bardziej dotkliwa i sie debil 2 razy zastanowi czy wsiadac za kolko po alko
@Aokx: Słyszałeś o czymś takim jak skalowanie biznesu? Załóżmy że jesteś firmą produkującą urządzenia elektroniczne.
Jeśli produkujesz więcej, to możesz liczyć na niższe ceny podzespołów.
Jeśli produkujesz ubrania, mając wydajniejsze maszyny lub kontakty z Chinami możesz dyktować ceny na rynku. Nikt z mniejszym kapitałem ci nie zaszkodzi.
Można jeszcze przytoczyć temat mieszkań.

Ale Panie Areczku mam nadzieje że byłeś wczoraj w pracy, przecież wolne soboty wywalczyli górnicy, a ty chyba nie
@Rustyyyy: Jak kupujesz więcej to masz zniżkę, ok w tej 1 rzeczy większe firmy mają przewagę, ale jest wiele rzeczy w których mają gorzej. Gdy panował kapitalizm były duże firmy i duże firmy upadały, nie było tak że jedna firma zawładneła całym państwem, duzi też upadają.
@niegwynebleid: podatek i ewentualne kary powinny być liczony od majątku a nie zarobków ( ͡° ͜ʖ ͡°) skończyłoby się oszukiwanie na podatkach a bo mam same stratę bo cały zysk wydałem na fundację czyszcząca moja dupę i dobre imię w opinii publicznej
@Aokx: To czekam na te upadki... Jaka duża firma upadła w ciągu 20 lat? Nokia może? Nadal istnieje ale jest mniejsza. Microsoft pomimo wielu porażek nadal jest hegemonem. Producenci samochodów? Chrysler może?

@IceBeast Sprzedam gruza ciotki do jazdy po pijaku za 2k, dla czego nikt go nie chce?
@Rustyyyy: Żadna nowa firma samochodowa nie powstała bo firmy smochodowe wywalczyły nakaz rozbicia chyba 10 aut żeby sprawdzić "bezpieczeństwo" pojazdu i nałożyli pewnie wiele innych ograniczeń żeby utrudnić start nowym firmom. Nie znam wszystkich trików prawnych ale wiem że korporacje przekupują polityków żeby cos dla siebie załatwić(mała firma nie załatwi) i dopóki jest d&&&kracja taki proceder będzi istniał.

Tesco ostatnio upadło. Taki gigant.
prawo do posiadania znasz?


@Pimento: powiedz to następnym razem celnikom na granicy, gdy będziesz chciał przewieźć cokolwiek powyżej limitów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Zupełnie nie rozumiem bronienia pijaków za kierownicą, bardzo dobra zmiana, powinni jeszcze ręce ucinać
W oczach mam śmiejącego się Janusza jadacycn swoim bmw do willi na przedmieściach z ogłoszonym bankructwem bo według dokumentacji firma przynosiła od lat straty.


@CH3j: raczej poprostu auto jest na spolke, dom jest wynajmowany od spolki a chlop za miejsce w radzie ma minimalna miesiecznie.
@rimyi co ma próba wwiezienia zza granicy do posiadania wewnątrz kraju xD? Ja nikogo nie bronie po prostu kara powinna być oparta o konstytucję a nie o przepis który i tak jest de facto martwy. Zakaz prowadzenia pojazdów, kara pieniężna, roboty społeczne a na końcu odsiadka. Państwo NIE MA prawa zabierać Ci nic co nabyłeś legalnie za swoje pieniądze.