Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.
Jak oceniacie moje sterowniki :)
Mosfety lub przekaΕΊniki πŸ™‚
SM-LITE-1624D VS SM-LITE-1616R

OferujΔ™ sterowniki do sterowania tzw, SMARTHOME pod popularne platformy takie jak SUPLA, HOME ASSISTANT, OPENHAB itp. Sterowniki sΔ… mojej produkcji, sprzedajΔ™ je przez sklep internetowy SMARTBOB.PL ;)

SM-LITE-1624D może sterować 24x obwodami DC min. światłem LED (np. paski RGB, RGBW, pojedyncze), wentylatorami, silnikami, przekaźnikami, zaworami. Sterowanie może być realizowane z obsługą mocy PWM lub bez.

SM-LITE-1616R może sterować 16 światłami AC, 16 zaworami, 8 roletami lub innymi obwodami poprzez 16 dostępnych przekaźnikow.

Dodatkowo każdy zawiera 16 wejść sterujących oraz dodatkowe porty komunikacyjne, sterownik może komunikować się przez WIFI lub LAN (Ethernet). Aktualny stan urządzenia prezentowany jest na ekranie OLED.

Sterownik może być rozwinięty o dodatkowe elementy przez: RS485, I2C, 1WIRE, BLUETOOTH takie jak czujniki temperatury, wilgotności, ciśnienia, światła, ruchu. Ma wbudowany programator na USB.

Sterowniki sΔ… dla osΓ³b ktΓ³re planujΔ… budowΔ™ domu, modernizujΔ… instalacjΔ™ elektrycznΔ…, ew. posiadajΔ… juΕΌ instalacjΔ™ w gwiazdΔ™ (sam sterownik montowany jest w rozdzielni elektrycznej) .
Oraz znajΔ… siΔ™ w podstawowym stopniu na SUPLA, HOME ASSISTANT lub ESPHOME.

CaΕ‚y schemat, produkcja, dziaΕ‚anie zostaΕ‚o przeze mnie zaprojektowane od 0 :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu, mogę też pokazać gotowy produkt na miejscu we Wrocławiu i wytłumaczyć :)
SmartBobAutomatyka - Hej Mirki.
Jak oceniacie moje sterowniki :)
Mosfety lub przekaΕΊn...
  • 2
  • Odpowiedz
@SmartBobAutomatyka: cześć, mam pytanie totalnie niezwiązane z Twoimi sterownikami, ale technologią SMARTHOME i może dasz mi jakąś wskazówkę jak rozwiązać taki problem: Mam fotowoltaikę, chciałbym żeby wraz z produkcją energii elektrycznej odpalały mi się grzałki (kaloryfer elektryczny w łazience i taki mały kaloryfer gdzieś indziej. Po prostu bardziej opłaca się zużyć tę energię na grzanie grzałką, niż wysłać do sieci). Robię teraz to tak: W momencie gdy widzę na aplikacji SOLARMAN
  • Odpowiedz
No jest do tego kilka opcji. Najprościej chyba zamontować dodatkowy licznik na wejściu do domu np. sdm630 on się łatwo integruje z HA i ESPHOME. Wtedy będziesz rzeczywiście widział czy masz nadmiar energi którego nie zużywasz. I do tego zrobić reguły w HA które załączają poszczególne gniazdka.
  • Odpowiedz