Wpis z mikrobloga

Kończę drugi dzień z #apple #visionpro i mogę zdać małą recenzje:

Pierwsze wrażenia:
- Pierwsze i najważniejsze: W Europie sprzęt działa, ale sklep apple pokazuje brak jakichkolwiek aplikacji. Akurat to sie da prosto obejść robiąc konto na US + doładowując karty gift kartami. Gift karty działają na subskrybcje, sporo trialo dzisiaj odpaliłem (a sie nie przedłużą bo nie mają jak xD)
- Wygoda na początku była bardzo taka sobie (bolała mnie szyja, a miałem sporo VRów na twarzy), trzeba było ten pasek trochę podwyższych i już było git
- Passthrough jest średni, troche lepszy niż Quest 3, ale na pewno nie na poziomie "mogę sobie w nich chodzić codziennie cały dzień". Szczególnie jakiekolwiek ruchy na boki powodują rozmazanie ekranu i troche dziwnie sie z tego korzysta. Do przeczytania szybko kodu z telefonu spoko.

I teraz pozytywy:
- Jak tylko odpaliłem pierwszą natywną apke (tą z dinozaurami) to aż bylem zaskoczony jaki skok jakościowy nagle z tego co widziałem w passthrough / tego co widziałem w Quescie. Animacje są MEGA ostre, można faktycznie pomylić z prawdziwością #pdk
- Apple sie chwalił że powtórzyli sukces ipada (że wszystko jest takie "naturalne" że nie trzeba tłumaczyć co i jak) no i w sumie.. dałem mamie i sobie ogarnęła odpalenie animacji dinozaurów sama, sama sobie przewijała. Faktycznie coś tam sie im udało
- Jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze działa tracking w słabym świetle. Troche tam sie gubi ale na pewno nie tak jakbym sie spodziewał
- Śmiałem sie z tego, że ekran jak w 4k, ale podpiąłem się do Maca przed chwilą, no i kurde, jakość jest na prawdę mega, #xreal sie chowa xD

Negatywy:
- Apki są w #!$%@? zbugowane. Przykładem jest gierka za 18$ gdzie ludzie nie mogą nawet robić podstawowych czyności w grze. Podobno winny jest apple, moim zdaniem troche cash grab developera, bo nie uwierze, ze sami nei mieli zadnych problemów jak userzy. Link do filmiku:
- Natywnych Apek jest mało, są ograniczone i dość proste, a na dodatek zbugowane (np. apka zillow do podglądania domów w 360 -> nie działa tryb immersive 360 XDD tu spoko dla mnie bo planuje dodać do oferty consultingowej w ramach #testowanieoprogramowania)
- System jest mega ograniczony. Nie ma find my, nie można udostępniać filmów do albumów, nie widze apki facetime (? może jestem głupi albo ślepy, jedyne co testowałem to jak ktoś dzwonił do mnie i działalo spoko). Wspiera tez tylko jeden wirtualny ekran (???)

Jak dla mnie jeśli chodzi o korzystanie na codzień:
- Myśle że w pociągu/samolocie spoko będzie się pracowało na takim sporym ekranie. Do biura też spoko wziąć takiego visiona. wpiąć w kompa, zamknąć i pracować tak, ze nikt nie widzi co robisz, a na dodatek zamknąć sie na pustyni czy antarktydzie
- Jak to z kazdym nowym VRem jako tech demo dla znajomych/rodziny, fajna atrakcja na imprezach
- Gierki.. ech, to raczej minigierki, od tego mam questa, ale moze w geforce now pogram

Jak ktoś chce zebym cos sprawdzil, to smialo, moge zdać relacje

pic rel ten wpis na vision pro - w goglach wygląda kilka razy lepiej, i nie jest po bokach rozmazane xD
Rabusek - Kończę drugi dzień z #apple #visionpro i mogę zdać małą recenzje:

Pierwsze...

źródło: CleanShot 2024-03-16 at 21.51.44@2x

Pobierz
  • Odpowiedz