Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie. Brat wyjeżdża do pracy do Szwajcarii, wiemy o limitach na mięso, ale zastanawiamy się, czy jeśli przekroczy taki limit, jest opcja wyrzucenia po prostu tego do kosza, czy tak czy siak będzie musiał zapłacić cło? Nie mam na myśli surowego mięsa, bo to ma już zważone, tylko gotowce sklepowe, typu ryż+kurczak, w opakowaniu. Przy okazji dopytam, jak wygląda tam przekraczanie granicy? Każdy jest sprawdzany dokładnie, czy nie? Szwajcaria jest w Schengen, więc z założenia nie powinno być problemów, ale wolę dopytać, zanim wyjedzie. Wszelkie inne porady mile widziane ()
#szwajcaria #emigracja #pracazagranica #schengen #ue
  • 7
@Zings: Będzie musiał nie tylko zapłacić cło ale też karę za nie zgłoszenie (~10 lat temu to było około 200 CHF chyba, może zależeć od ilości). Cło nie jest aż takie duże w porównaniu do tego, więc nawet jak wywali to może cło zaoszczędzi ale karę na pewno nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego celnicy są dość skrupulatni i jak w składzie jest jakiekolwiek mięso to
  • 0
@4833478: chodziło raczej o sam wjazd, bo nie wiemy czy każdy przechodzi przez taką odprawę celna, czy ze względu na Schengen i możliwość wjazdu na dowód, są one wyrywkowe ?
@Zings: kontrole są wyrywkowe. Celnik stoi i patrzy się, jak ma wątpliwości to każe się zatrzymać albo zjechać na bok. Auto na zagranicznych blachach ma znacznie większą szansę na kontrolę, szczególnie jak jest to bus albo widać że jest wyładowane.
Niech zapłaci cło w appce quickzoll albo niech nie przekracza limitów.
@Zings: Raczej wyrywkowe, jeszcze zależy jakim przejściem granicznym będzie jechał - czy duże i popularne przejście i z jakiego kraju. Wydaje mi się, że im mniejsze przejście tym większa szansa, że nikogo tam nie będzie. Ale najlepiej nie kombinować i albo nie wieźć mięsa albo samemu się zgłosić, pokazać co się ma i albo mieć poniżej limitu albo zapłacić cło. Może też być tak że jak będziesz wiózł 2kg (limit to