Wpis z mikrobloga

Rzeszów ma swój solpol - chyba lada dzień oddany do użytku, tradycyjne połączenie bloku z wielkiej płyty z nowoczesnym wieżowcem, jest przeszklona piękna górna kondygnacja i mamy cudowny wielkopłytowy blok tuż pod nią w ładnych nowoczesnych kolorach, praktycznie w samym centrum miasta. Co ciekawe budynek jest idealnie odwzorowany z wizualizacji architekta.
Można powiedzieć że jest brzydki, ale za to spowoduje większe zakorkowanie miasta :)
Chciałbym pogratulować wyobraźni i dzieła, można spokojnie mówić o perełce architektonicznej na mapie Polski.

#rzeszow #architektura #polska #patodeweloperka #deweloperka
Pepperek - Rzeszów ma swój solpol - chyba lada dzień oddany do użytku, tradycyjne poł...

źródło: Screenshot 2024-03-16 at 18.23.22

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
brzydkie to jest masakrycznie, tak jak powstające bloki przy Agata Meble ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Byłem na urlopie w Andaluzji i nie mogłem się napatrzeć na tamtejszą kolorystykę budynków, całych ulic czy osiedli.
  • Odpowiedz
@Pepperek jedynie pod wynajem, więc nikt się nie przejmuje czy ładny czy brzydki.
Studentom spodoba się bliskość Uniwerku i jakiejś tam szkółki prywatnej oraz co dla wielu równie ważne bliskość knajp przy Rynku.

Nikt normalny nie kupi tam mieszkania aby było to jego miejsce główne do życia, bo pod balkonem spaliny i hałas z wiecznie zakorkowanego mostu Zamkowego
  • Odpowiedz
@Pepperek jakby to była rewitalizacja starej szafy z wielkiej płyty wybudowanej w PRL przy Pułaskiego to można mówić o udanej inwestycji.
Nikt przyjezdny nie uwierzy ze taką szkaradę projektowano od zera.
  • Odpowiedz
@Pepperek: Mam biuro niedaleko i codziennie mijam tę tragedię współczesnego budownictwa. Na żywo jeszcze brzydsze to to jest. Plus balkony praktycznie nad samą ruchliwą drogą - wspaniały dźwięk warczących samochodów 24/7 dla ludzi, którzy się zdecydują tam zamieszkać. W ogóle to jak się zabudowuje każdy centymetr Podwisłocza to jest kryminał.
  • Odpowiedz