Wpis z mikrobloga

Jak gospodarujecie swoim budżetem? Jak procentowo to wygląda? Ile przeznaczacie na żywność, opłaty, zachcianki, oszczędności itd?
Dostałem podwyżkę w pracy i w końcu chciałbym zacząć oszczędzać, zarabiam około 8,5k netto, wiem nie jest to niewiadomo jak duża kwota ale dla mnie wystarczająca plus są możliwości kolejnych podwyżek. Chciałbym sensownie zacząć gospodarować swoim budżetem i w końcu nauczyć się trochę oszczędzać.
#oszczedzanie #pracbaza #kiciochpyta #inwestycje #inflacja
  • 34
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4: zarabiam średnio 7500 bo różnie bywa z premiami, świętami etc.
Odkładam co miesiąc 2k, mieszkanie 1k i reszta idzie na telefon, paznokcie, jakieś wyjścia z domu etc.

Przy 8500 patrząc na to, że możesz wynajmować mieszkanie zamiast pokoju to myślę, że na spokojnie też 2k możesz odłożyć. Najlepiej wpłacać na oszczędnościowe na początku miesiąca bo ja też miałam problemy jak odkładałam pod koniec xd
  • Odpowiedz
  • 1
@4nietwojinteres4 Ja mam Excela z wszystkimi wydatkami pokateryzowanie typu raty, opaty, jedzenie, zdrowie itd. Staram sie ustawiac planowane wydatki dla każdej kategorii i nie przekraczać. Przy dwójce dzieci i kredycie 3300zł ciężko mi zejść poniżej 11-12 tys wydatków miesiecznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4: są fajne aplikacje, gdzie wg dodanych przez siebie kategorii dodajesz wszystkie wydatki i dochody. Używam tego od kilku lat i dzięki temu widzę ile miesięcznie wydaje na głupoty itd. Dobrze mieć budżet w pod kontrolą :)
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4 Mam 1500zl renty.
Wydatki:
Alimenty: 2 razy 400zl = 800zl
Czynsz: 900zl
Paliwo: to już różnie, ale ok 500 zł teraz.
Jedzenie to nie wiem.
Restauracji ani wyjść nie liczę, bo już nie pamiętam kiedy gdzieś byłem. Co do oszczędności to też ciężko( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4: inwestomat inflacja życia
W skrócie nie wpadnij w pułapkę że jakzz masz 1000 podwyżki to 1000 #!$%@? na więcej przyjemności.
On sam zaleca połowę na #!$%@? połowę na oszczędzanie. Dlaczego czesc #!$%@?ć? Bo nie żyje się dla oszczędności ale Abu było Ci dobrze. Oczywiście możesz zmienić proporcje ale warto podumać.
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4 przy minimalnej po wszystkich oplatach mysle ze z 1000 zl mi zostaje. Teraz nie wiem ile na reke dostane jezeli 4k to bede w niebie. Udaloby mi sie mam szczera nadzieje 2k na oszczednosciowe wrzucić. Ale mam wydatki wiec te 2k pojdzie prawie w całości. No to mysle 500 zl zostanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kowal19888 czego używasz? Kiedyś kiedyś używałem cash droid, ale projekt umarł. Szukałem czegoś innego (nie wymienię już nazw), ale zawsze w nich coś mi nie pasowało
  • Odpowiedz