Wpis z mikrobloga

Najlepsze jest to, że gdyby typ miał odrobinę rozumu w głowie i potraktował Ninę jak człowieka, a nie unosił się jak knur nad pustym korytem, to po tygodniu miałby pracownika, który wyrabia mu te 15 projektów i miałby z niej czysty zysk. Wystarczyłoby trochę empatii i szacunku do drugiego człowieka.

Niestety Dariusz jak to Janusze mają w zwyczaju swoje chamstwo nosi z dumą. Do tego ciemnego łba nie dojdzie, że to on jest zły, bo wykorzystuje ludzi i traktuje ich jak gówno.

#afera #pracbaza #giftpol #januszebiznesu
  • 15
  • Odpowiedz
@Charleswhite: No raczej. Widać, ze Corela zna, skoro zrobiła 60% zakładanego celu. Pewnie po prostu woli (jak cała branża, bo to standard) PS i tam pływa, albo np. się za bardzo starała / była za dokładna, co tez jest częste u pracowników, którzy nie wiedza jakiego poziomu jakości dana firma oczekuje. To wszystko się dociera z czasem, w tym przypadku pewnie tydzień-dwa.
A Janusz chciałby móc od razy mieć pracownika, który
  • Odpowiedz
@Charleswhite: Też na to zwróciłem uwagę. Jeżeli w drugi dzień pracy z nieznanym oprogramowaniem była w stanie wyrobić 60% ,,normy", to jest to raczej świetny wynik i zadatki na dobrego pracownika w niedalekiej przyszłości.
  • Odpowiedz
@Charleswhite Bo wielu takich ludziach myśli zero jedynkowo czyli pracownik albo zarabia albo nie. Jak zarabia to dobrze, jak nie zarabia to wywalamy nie szukając powodu dlaczego nie zarabia. Ty byś dał szansę bo widzisz, że pracownik jednak jakieś pojęcie ma, wystarczy go wdrożyć i będzie zarabiał. Janusz to widzi inaczej bo wdrożenie to dla niego koszt więc bedzie szukał takiego, który od pierwszego dnia będzie zarabiał na swoją pensje. Ale do
  • Odpowiedz
@Charleswhite: w niektórych firmach masz miesiąc wdrożenia. Chyba jeszcze się nie spotkałem z sytuacją że pracownik przychodzi pierwszy dzień pracy i w pierwszy dzień wyrabia 60% normy. No kurła nawet jak pracowałem na magazynie w Amazonie w czasach studenckich to miałem tydzień wdrożenia w tak podstawową rzecz jak wykładanie towaru na półce XD i to cały tydzień gdzie nie mierzono nam w ogóle normy. A tutaj mówimy o obsługiwaniu programu komputerowego
  • Odpowiedz