Wpis z mikrobloga

@WypadlemZKajaka: dziwię się ludziom, którzy sprzeciwiają się tego typu zmianom w przepisach. Zmienia one życie jedynie jakiś degeneratów i patoli, a normalnych ludzi dotkną jedynie w pozytywny sposób, tj. zmniejszy się prawdopodobienstwo, że ich jakiś debil zabije na drodze jak już nie będzie miał czym.
rozumiesz różnicę między 20 wiecej na zabudowanym, a jazda naprutym?


@WypadlemZKajaka: 20 to lekka przesada, ale już wolę naprutych kierowców niż sebków #!$%@?ących slalomem ¯\(ツ)/¯

W roku 2022 pijani kierowcy byli odpowiedzialni za 1 415 wypadków, co stanowiło aż 7,3%

nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (23,4%),
niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego (23,1%),
nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (11,6%),
niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami (8,6%),
Idea jest ok moim zdaniem, oby tylko nie było w związku z tym nadużyć i kombinacji. Jedynie martwi mnie to, że obsługa tego przedsięwzięcia - nie wiem, trzymanie gdzieś tego auta, dodatkowi urzędnicy, koszty licytacji - nie przewyższą kosztów sprzedaży tych gruzów.
W takich sytuacjach sąd będzie orzekał nawiązkę – wpłatę (od 5 tys. zł do 60 tys. zł) na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


@OrzechowyDzem: Kolejne potwierdzenie, że podejście "NIC NA SIEBIE NIE REJESTRUJ" w tym kraju jest najbardziej rozsądne- auto na firmę albo w ogóle spółkę zoo, firma tak samo porozpisywana na innych, konto bankowe poza granicami kraju, żadnych zapisów do jakichkolwiek ewidencji xD
Ja nie widzę problemu skonfiskować komuś samochodu, kto ma już np 3 sądowe zakazy jazdy


@G06DbT: zgodnie z prawem przy drugim złapaniu zdaje się może iść już do więzienia... pytanie raczej co jest z naszymi sądami nie tak że nie siedzi za kratkami tylko dalej jeździ po 3 zakazach?!
@Hieronim_Berelek: nie rozumiesz... W Polsce samochód to obiekt kultu religijnego. To nie jest zwykły przedmiot, który kupuje się za pieniądze. To metafizyka, spotkanie z Bogiem. Tego nie można zabrać tak po prostu, to łamie wszelkie konwenanse. Kimże jest Prawdziwy Polak bez Samochodu? Nikim. Dlatego to nowe prawo łamie najwyższe prawo człowieka. Prawo Do Samochodu.

...i jeszcze ew. do #!$%@? nim na trzeźwo lub po pijaku :⁠-⁠)
@WypadlemZKajaka: pomijając, że jeżdżenie po pijaku jest głupie to:
1. Art. 32. konstytucji
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

to jaka tu równość, jak bogatszy zapłaci więcej. to tak jakby za takie samo zabójstwo było - najniższa krajowa - 1 rok, zarabiasz 50kzł mies. - 20 lat
2. już
@Rachey: ja osobiście liczę, że do tego też dojdzie, jak najbardziej. Jeśli ci na tym zależy także, to nie wiem czemu atakujesz to prawo, które jest swego rodzaju precedensem do ew. rozszerzenia prawa o sytuacje które wspomniałeś? Jasne, nie jest to jakaś rewolucja, ale jest to początek czegoś.

Chyba, że ci tak naprawdę nie zależy na tym, a tak naprawdę tylko próbujesz podkopać zasadność tego prawa.