Wpis z mikrobloga

@Rabusek: To ja po dwóch miesiącach ciszy na LI, dostałem ofertę aplikowania do dwóch różnych firm. Stack nie ten, kasa bardzo spoko. Nie planuję zmieniać, ale no lepiej zobaczyć jakiś ruch jednak.
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea: nie no ja mam na linkedin oferte za duzo wiecej niz mam teraz (10500E/miesiąc i to w Polsce), co nie zmienia faktu ze jest mniej stabilnie xD

I własnie dlatego (tak jak ty) cos tam patrze jak rynek wygląda - lepiej byc gotowym niz zaskoczonym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: No jest znacznie, znacznie gorzej. W 2022 dostawałem 1-3 ofert na LI dziennie. Wczoraj przyszły dwie oferty, ale łącznie, w tym roku dostałem 3. :<
Inna jeszcze sprawa, po rekrutacji którą robiliśmy w grudniu widziałem, jak wielu ludzi z expem (chociaż często bez żadnej solidnej wiedzy) siedzi bez pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea: Pogadałem troche po ludziach wyzej, nie w QA ale ogólnie w IT, i podobno jest trochę push obecnie na cięcie kosztów. U mnie w firmie na szczęście był rok i dwa temu, teraz raczej zatrudniamy.. nie mniej jednak klimat jest jaki jest
  • Odpowiedz
@Rabusek:
U nas ciągle jest mowa o tym, że jak będzie szło dalej tak jak idzie (jesteśmy powyżej celu finansowego na ten moment, więc jest git) to od czerwca zatrudniamy, bo brakuje nam 3-4 testerów, żeby mieć pełne pokrycie na bierząco, a w backlogu czeka dobre kilka tysięcy automatów do napisania.
Ale rok temu u klienta dla którego robimy projekt cięcia były, przy czym jest to jedna z tych firm, która
  • Odpowiedz
  • 0
Mam też info z innej firmy, mocno sprawdzone, że firma bardzo chciała zatrudnić więcej ludzi na Bałkanach i zrezygnować z części Polaków.


@diarrhoea: to samo mi HR proponowal, jednak ja wole wiedzieć z kim pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: Tam sytuacja była o tyle śmieszna, że firma przeniosła w 2022 projekt ze Szwajcarii do Polski, średnio programista w Szwajcarii kosztował ich jakieś 690k zł rocznie, w Polsce trochę poniżej 200k. Excele piękne, koszt obniżony znacznie i jakieś mądre głowy zachwycone poprzednim cięciem kosztów bez utraty wydajności i jakości zażyczyły sobie kolejnego cięcia i tez o 2/3. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiadomo teraz tylko, czy
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea: IMO będzie push na to zeby zatrudnic jedngo czy dwoch seniorow i juniorow z "tanich" krajow

Powiem tak, miałem takiego "taniego" deva rok. Tyle ile robiliśmy gaszenia pożarow przez idiotyczne pomysły które wychodziły od niego i ile czasu zmarnowaliśmy na calle / naprawy sytuacji kilku, czasem kilkunastu osob chyba zwyczajnie nie były tego warte, bo pomimo braku budżetu wyleciał i jest nowy gość. Ten to juz drugie spektrum, zostawiam mu
  • Odpowiedz