Wpis z mikrobloga

. Jeśli będziesz dobrym człowiekiem to nie będziesz szedł na wieczne cierpienie nigdy


@MazurskiSmak: według katolicyzmu wystarczy że nie wierzę i idę na wieczne cierpienia + według biblii powinno mnie się conajmniej ukamieniować

O to w tym chodzi tak naprawdę


skad wiesz o co chodzi w religii naprawdę i dlaczego twoja opinia ma być więcej warta od jakiegoś np katola?
@LillXte wg tego co przeczytałem to Stary Testament odnosił się do czasów przed Chrystusem. A Nowy Testament od Chrystusa do teraźniejszości. W sensie odnosił się że mówił jak żyć itd i że "mądrości" że starego nie miały by zastosowania dzisiaj.

Tak też twierdzi wielu katolików. Inni twierdzą że nie trzeba czytać dosłownie gdzie również wielu twierdzi że trzeba czytać dosłownie ¯_(ツ)_/¯
@Rolnikt Ogólnie kościół katolicki twierdzi że Stary testament nas nie obowiązuje, tylko nawet sam Jezus mówi coś takiego:
„Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”
Znaczy że stary testament nas obowiązuje, ale co można wymagać od kościoła który Maryje i świętych wynosił ponad Jezusa i uważa że papież we wszystkim co mówi jest nieomylny
@LillXte i widzisz i tutaj pada argument o nie czytaniu Biblii dosłownie a w przenośni ¯_(ツ)_/¯

Ja tam ogólnie popieram twój pogląd, może nawet jestem bardziej agnostykiem ale Kościół mówi to co mu się opłaca
Nie bój się, możesz nie wierzyć, możesz wierzyć, możesz robić co chcesz. Jeśli będziesz dobrym człowiekiem to nie będziesz szedł na wieczne cierpienie nigdy ʕʔ


@MazurskiSmak: ciekawe bo z tego co wiem to fundamentem chrześcijaństwa i katolicyzmu jest nawracanie ludzi żeby wierzyli żeby poszli do nieba. Mimo że wg kk ludzie przed chrześcijaństwem i na 2 końcu świata mimo braku wiary w trójcę w wersji jedynej poprawnej