Wpis z mikrobloga

Minęło właśnie ponad 14 godzin chłopskiego postu. W tym momencie organizm przechodzi przez kluczową fazę przemian metabolicznych. Poziom glukozy we krwi stopniowo maleje, a ciało przechodzi na spalanie zapasów tłuszczu jako główne źródło energii. Wzrasta produkcja ketonów, które zasilają mózg i mięśnie, zapewniając im energię. To właśnie teraz organizm zaczyna wykorzystywać zmagazynowane tłuszcze, co może przynieść korzyści w postaci redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy funkcji metabolicznych.

Jak narazie brak uczucia glodu, jest lekkie zmeczenie ( spalem z 5 h razem w podrozy). Ciekawe ile wytrzyimam
#post #przegryw #ketoza
ChlopoRobotnik2137 - Minęło właśnie ponad 14 godzin chłopskiego postu. W tym momencie...

źródło: OIP

Pobierz

Ile czasu chuop wytrzyma w poscie?

  • niecale 24h - dzis po robocie nazre sie g*wna 35.4% (28)
  • 36h- z ranca nazre sie 19.0% (15)
  • 48h (2 dni) - no dwa dni to starczy, 6.3% (5)
  • 72h (3dni)- a na co to chuopu wiecej 3.8% (3)
  • 96h(4 dni)- panie post jest niezdrowy 2.5% (2)
  • 120h ( 5 dni)- a kto to widzial?kto na to pozwolil 2.5% (2)
  • 146 (6 dni) - chuop umrze zara 5.1% (4)
  • 7 dni - chloporobotnik2137 miał piękny pogrzeb 25.3% (20)

Oddanych głosów: 79

  • 23
  • Odpowiedz
@NDSS: niekoniecznie, nie pisalem ale w 2020-21 bylem na ketozie i krotkim poscie, wiec mam nadzieje, ze moj organizm dalej pamieta jak brac energie z tluszczow. Jak nie, to pewnie bedzie jak piszesz. Narazie dobrze sie trzymam. Najciezszy bedzie weekend o ile dotrwam
@AndrzejBabinicz dziekuje bardzo!
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137 po 3 dniu możesz robić 4 dni albo dwa tygodnie, bez różnicy dosłownie to jest, zależy tylko od ciebie kiedy sięgniesz po jedzenie bo i tak samo z siebie nie ciągnie do niego po trzecim dniu
  • Odpowiedz
@Lordon: to rzeczywisce dlugo. Duzo zeszlo Ci kg? Ostatnio jak skonczylem po 5 dniach, tez moglem ciagnac dalej, ale skonczylem z powodow towarzyskich. Mam nadzieje, ze uda sie przetrwac te 3 dni.
Powiedz mi jeszcze, czy brales suplementy? ja mam potas zakupiony i planuje pic wode z sola ( mam elektrolity, ale sprawdzilem i okazalo sie ze sa z kaloriamii ;/)
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137 nie, po za tymi dniami brałem tylko magnez, witaminę d i tran i piłem musujący kompleks witamin od pusssza, dodatkowo codziennie biegałem 5km bo wtedy mega dużo biegałem, wspaniały to był czas. Ale podczas fasingu tylko woda i herbata zielona :D
  • Odpowiedz