Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o poradę.
Planuję zmienić auto, i mam wrażenie, że oprócz JEDNEGO konkretnego modelu żaden inny nie spełnia moich niewygórowanych wymagań:
budżet 50-60k
auto dla rodziny 2+2
coś wyższego niż standardowe kombi kompakt- użytkuję obecnie forda focusa c-maxa i nie wyobrażam sobie przesiadki na auto, gdzie siada się prawie na podłodze i na tylne siedzenia sadza dzieciaki będąc zgięty w pół,
ale jednocześnie nie koniecznie długiego na 5m- auto w 90% czasu używane w mieście na odległości 5-8 km dziennie, parkowanie musi być w miarę bezproblemowe
tylko benzyna, jakiś sprawdzony i w miarę bezawaryjny silnik minimum 140km
bagażnik minimum przyzwoitości 450L, najlepiej 500 L i więcej
rocznik co najmniej 2016r.
I tutaj dochodzę do wniosku, że jedynie C-MAX i GRAND C-MAX II generacji z silnikiem 1.5 EB 150KM spełniają te wymagania.
Czy macie coś jeszcze sensownego do zaproponowania jako alternatywę?
#samochody #motoryzacja #ford
  • 11
@benkier93: Ja szukałem w kilka lat temu czegoś z lat 12-14. Chciałem benzynę, ale strach było wybrać coś z francuzów benzynowego. Nie wiem czy w 16 roku było lepiej ;)
Padło na Scenica z 1.5dci. Jestem zadowolony, w pierwszym roku zrobił 40 tysięcy bez zająknięcia, teraz stoi i się kurzy.
Szukałem benzyny ale wybór jak między kiłą, a rzeżączką.
W C4 odrzucał mnie ekran to sterowania wszystkiego, poza tym spoko.
  • 0
@t-tk: Diesel odpada, rocznie robię ok. 8kkm. O silnikach w C4 krążą takie opinie, że mrozi krew w żyłach. Mam znajomego który ma z 1.2 Puretech, niby do masta super ale co z tego, jak co chwilę serwis.
@benkier93: 1.2 powinien nazywać się poortech ;)
Też nie chciałem diesla, w pierwszym roku faktycznie sporo jeździłem, ale teraz robię od 3 lat połowę Twojego rocznego przebiegu tym autem.
Szkoda mi go sprzedawać, bo trzyma się kupy, pali śmieszne ilości paliwa, a jest wygodnym dupowozem jak gdzieś dalej jadę. No i w sumie kupiłem pod kątem ciągania przyczepy, po roku plany się zmieniły - auto zostało.
Resztę ogarnia służbowe ;)