Wpis z mikrobloga

ALLY ma kolegę, przynajmniej na chwile. Lenovo jest gigantyczny w porównaniu do asusa, ciężki i klocowaty. Po chwili testów legion lepiej leży w dłoniach, ROG jest plaski jak deska w porównaniu z GO. Ekran świetny ale bez freesync i widać już pierwsze różnice na korzyść asusa. Bateria zauważalnie lepsza w Lenovo, soft to dramat ale w Ally nie lepiej. Prawy kontroler ma luzy ale to pewnie wina egzemplarza (oby). Sprawdzę wydajność ale nie będzie specjalnych różnic bo legion ma tylko trochę szybszy RAM. Jak asusa jeszcze można nazwać przenośnym sprzętem tak Legion to kolos do użytku w domu. #gry #windows #pcmasterrace #asus #lenovo
PeterPolska - ALLY ma kolegę, przynajmniej na chwile. Lenovo jest gigantyczny w porów...

źródło: 432089145_3622692731392775_3070101442155730035_n

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Yayra gamepass bez kombinowania mnie przekonuje, mam go wykupionego do 2027. Na Windows po prostu wszystko „działa”. Decka muszę od kogoś pożyczyć, z chęcią zobaczę jak soft i hardware od jednej firmy sobie radzi
  • Odpowiedz
@PeterPolska: Podobnież Linux na Decku jest bardzo dobry, bo jest to distro robione przez producenta sprzętu pod ten sprzęt, a nie jak typowe distra które chcą być jak Windows, ale też nie chcą nim być i nie są ani jednym ani drugim. No i na pewno dopracowali to tak że biblioteka Steam "po prostu działa".

Ja żadnego handhelda nie miałem w ręku ale wzrokowo uważam że Deck jest najsensowniej rozwiązany względem
  • Odpowiedz
z jednej strony

Soft wykłada te konsolki na razie

a z drugiej

Na Windows po prostu wszystko „działa”

@PeterPolska:

Mam steam decka i pod względem softu to nie ma nic lepszego jeżeli chodzi o te konsolki. Tak gamepass jest trudny do zrobienia ale się da więc jak ktoś bardzo tego potrzebuje to sobie poradzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@carving85 no bo tak jest, niby wszystko działa ale żre baterie jak głupie i overleje producentów lubią zrobić fikołka. Ale instalujesz i grasz. Dłubać już mi się nie chce, za leniwy jestem.
  • Odpowiedz
@PeterPolska: No jak chcesz na steam decku coś poza steamem to robią się już delikatne schody bo wchodzi instalacja innych sklepów (POTRZEBA WINCEJ LAUNCHERÓW) ale jak już to się poinstaluje to z górki. Na pewno steam deck jest słabszy niż konkurencja co jest na minus, ale wszystko inne po prostu działa bardzo dobrze i spełnia swoją funkcję. Najbardziej energooszczędny jest jak zawsze switch bo w trybie uśpienia może być nawet kilka
  • Odpowiedz
M$ nie ma i nie zrobi light wersji systemu pod "konsolko PC" bo i po co.


@orgin246: Bo Windows nie był tworzony z myślą o takich wynalazkach tylko milionach komputerów stacjonarnych i laptopów z pierdyliardem konfiguracji sprzętowych. I tak, nie będzie się fatygować z robieniem takiej wersji jeżeli nie ma w tym sensownej kasy. Jest jeszcze coś takiego jak Windows IoT, ale to coś pod kioski sprzedażowe i inne specyficzne zastosowania
  • Odpowiedz
@supra107 cóż windows mobile i windows phone były pod rozwiązania mobilne. Jakby Microsoft robił te konsolki to też by pod to system zrobił. Do xboxów nie miał problemu zrobić zmodyfikowanego Windowsa i to mówię jeszcze o tym pierwszym xboxie a kończąc na series s/x, które są zmodyfikowanymi Windowsami. Można powiedzieć, że zrobili distro pod konsolki. No i masz rację, to co nie ma steam decka w nazwie jest zaprojektowane przez księgowych dla
  • Odpowiedz
windows mobile i windows phone były pod rozwiązania mobilne


@orgin246: No i takie to były świetne rozwiązania i tak się przyjęły że #!$%@? Nokię i te systemy. Android wygrał bo miał lepszy, starszy i bogatszy ekosystem. No ale, może obecne ruchy w świecie handheldów zmotywują MS do stworzenia takiej wersji pod handheldy.

Tym, że valve jest tylko średnio #!$%@? zawdzięczamy temu, że valve nie ma na giełdzie.


I chwała grubasowi za
  • Odpowiedz
@supra107: No nokia się #!$%@?ła ale wcześniej pod palmtopy ten windowsik śmigał.
A jak każda firma mają za cel zysk patrz te #!$%@? skrzynki w csgo, po prostu nie są #!$%@? tam gdzie giełdowe #!$%@? mogło by wejść i niech Gaben żyje jak najdłużej i zapisze, że Valve ma bana na giełdę w testamencie.
  • Odpowiedz