Wpis z mikrobloga

@bartix133: To nie działa, tak samo jak wszelkiego rodzaju gumy i pastylki bez recepty.
Pierwsza rzecz to silne postanowienie iż już nie palę, natomiast jeśli organizm jest silnie uzależniony od nikotyny to idź do lekarza i poproś o Champix. Drogie, ale u mnie pomogły jak ręką odjął. Innych sposobów próbowałem i skutek był mierny.
No i niestety pozostaje jeszcze jedna kwestia. Jak już rzucisz palenie, to nie ma do niego powrotu.
@bartix133: warto. Jednoczesnie obniża chęć zapalenia i blokuje receptory nikotynowe: choćbyć zapalił i tak nie poczujesz przyjemnosci, sam smród.
Tylko trzeba brać zgodnie z rozpiską (ktos tu się kiedys skarżyl, że wziął już DWIE tabletki a dalej pali xD).
Oczywiscie nie jest to magiczna pigułka: potrzebne jest nastawienie psychiczne i zmiana nawyków.
@MiedzygalaktycznyMors: Myślałem o czymś innym. Jak palisz tradycyjne papierosy to łącznie z nikotyna wchłaniasz inne substancje szkodliwe. Między innymi tlenki i smoły. Organizm broni się przed nadmiernym wchłanianiem tychże poprzez obrzydzanie ci zapalenia następnego papierosa. W przypadku elektronika nie ma smoły i tlenków, jest za to czysta nikotyna. A tej organizm nie wyczuwa w takim stopni jak smoły czy tlenki, tak więc łatwiej się otruć przedawkowując nikotynę.