Wpis z mikrobloga

Robił ktoś sobie pełne sekwencjonowanie swojego genomu? Tydzień temu odesłałem pakiet z myheritage, ale to tylko badanie pochodzenia natomiast w czwartek przychodzi mi pakiet do pobrania próbki, z której wyciągną i w 100% "zdekodują" moje DNA (~300GB danych). Trochę się jaram, trochę się boję...
  • 43
  • Odpowiedz
  • 3
@Sh3rI0ck: Ja wybrałem Nebula Genomics. Dwa dni spędziłem na researchu i oni wydają się OK. Generalnie cały ten hałas i kampanie zniechęcające do badania są o to że większość tych firm należy do Chińczyków i ludzie podnoszą fakt o "oddaniu swojego DNA". Ja mam to totalnie w dupie. Jak znajdą u mnie jakiś "superpower" i go będą potem powielać to życzę sukcesów i cieszę się, że mogłem pomóc w ulepszeniu naszego
  • Odpowiedz
  • 1
@Sh3rI0ck: Dobry znajomy mieszka w USA i robił u nich ten test niecały rok temu. Miałem od niego kod na 30% zniżki więc wyszło mi ok. 700 dolarów za ten najwyższy pakiet (Utra Deep). Ale pakiet Deep jest wystarczający moim zdaniem, kosztuje koło 400 dolarów. Ja teraz dostałem kupon na 50 dolarów i mogę Ci go oddać to zapłacisz ~350.
  • Odpowiedz
@ValandilNW: z czystej ciekawości. Co potem z tą wiedzą? Przez resztę życia pielęgnowanie strachu, bo wynik z laborki pokazuje, że mam predyspozycje, to tej czy innej choroby, co w zasadzie nie musi o niczym przesądzac?
Będziesz potem co 2-3 mce robił komplet badań w danym kierunkiem żeby sprawdzić czy coś co pokazał amerykański test już Cię nie atakuje? Są nowotwory, które zamiatają z planszy właśnie w kilka miesięcy. To też można
  • Odpowiedz
  • 2
@KrolWlosowzNosa: Na wstępie - raport również przedstawia predyspozycje pozytywne, np. do uprawiania konkretnego sportu, nauki w konkretnej dziedzinie, wskazuje najbardziej optymalny sposób odżywiania, i wiele, wiele innych.
Odpowiadając na Twoje pytanie - jestem całkowitym przeciwieństwem osób z zaburzeniami lękowymi. Jestem osobą, która jak uczestniczy w rozmowie i pojawia się interesujący temat, to dostaje #!$%@? na punkcie jego zgłębienia. Jeśli się podejmuję jakiegoś działania, uczę czegoś nowego (a często to mi się
  • Odpowiedz
  • 6
@ValandilNW tak, wyszło mi że jestem w 0,00002137 m*rzynem i 0,001488 ż*dem także korzystam często z przywilejów jakie to daje, zwłaszcza w dyskusjach
  • Odpowiedz