Wpis z mikrobloga

@xyz_xyz: tak dokładnie, patyk jest niebezpieczny, drzazgi i kawałki mogą powodować infekcje dziąseł, a po połknięciu mogą przedziurawić jelita lub je po prostu zatkać. Już pomijam np. zadławienie. Jeszcze pół biedy jak pies chwyta ten patyk i przynosi ale mój np. lubi rozgryzać i gryźć, dlatego ze swoim psem się w ten sposób nie bawię.
tak dokładnie, patyk jest niebezpieczny, drzazgi i kawałki mogą powodować infekcje dziąseł, a po połknięciu mogą przedziurawić jelita lub je po prostu zatkać. Już pomijam np. zadławienie. Jeszcze pół biedy jak pies chwyta ten patyk i przynosi ale mój np. lubi rozgryzać i gryźć, dlatego ze swoim psem się w ten sposób nie bawię.


@Aurielle: dziesiątki lat, tysiące psów, miliony patyków... Rzeczywiście co rusz słyszy się o umierających od patyków psach
pies chwyta ten patyk i przynosi ale mój np. lubi rozgryzać i gryźć, dlatego ze swoim psem się w ten sposób nie bawię.


@Aurielle: no tak, pies naturalnie czyści Sobie zęby. Są dwa sposoby, aby pies oczyszczał zęby, patyki i kości ( gryzaki ) Na dodatek pies wie, że się patyków nie je. Ale nie każdy właściciel psa to wie, że pies wie, że patyka się nie je.
@bardzospokojnyczlowiek no właśnie ja rozumiem ryzyko, ale moim zdaniem to już przeginka. Mój pies zjadł kamień jak był szczeniakiem i wylądował na stole, a nikt mu go nawet nie rzucał xD można chuchać i dmuchać na psa, a i tak pecha czasami nie da się ominąć, tak samo jak z dziećmi.

Gość równie dobrze mógł mieć patyk kupiony w markecie, który jest jakiśtam bezdrzazgowy ze specjalnego drewna (są takie) ale typiara musiała
ze patyk jest niebezpieczny ze co xD ?


@xyz_xyz: W sumie to zależy jak rzucasz, ale nie potrzeba wielkiej wyobraźni aby zauważyć co złego może się stać. Jak masz dynamicznego psa i jest w stanie dogonić patyk który stoi na jednym końcu, to może się na niego nabić. Ale łatwo zmniejszyć ryzyko, wystarczy rzucać na płasko.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Aurielle: hahah, ale mnie rozbawiałaś, rozmawiamy o patykach, a ty pokazujesz zdjęcie kości wbitej w dziąsło.
A czy kiedyś Tobie weszła kość lub ość w dziąsło? Mogłaś tego uniknąć? :]