Wpis z mikrobloga

W czwartek jak wróciłem to na dzień dobry w mieszkaniu przywitał mnie zapach palonego plastiku i jak się okazało gniazdko postanowiło się zamienić w żarówkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Oczywiście jako bardzo odpowiedzialny człowiek w pierwszej kolejności zacząłem wyłączać nasa i serwer żeby przypadkiem się dane nie #!$%@?ły i dopiero odłączyłem prąd i się zająłem tym gniazdkiem. Najbardziej mnie w tym wszystkim ciekawi czemu w ogóle do tego doszło. Gniazdko znajdowało się za łóżkiem i od roku była na stałe w niego wpięta klimatyzacja(która nie była uruchamiana od jakiś trzech miesięcy) oraz ładowarka do telefonu więc nie było ani zbytnio używane jeśli chodzi o wkładnie/wyciąganie wtyczek oraz nie było ostatnimi czasy zbytnio obciążone ( _) Jedynie co mi przychodzi do głowy, to że kabel wydawał się zaśniedziały, więc może gdzieś jest uszkodzona izolacja i zbiera wilgoć
No ale przynajmniej nauczyłem się paru rzeczy 1. Pożar w instalacji elektrycznej to wcale nie jest taki szybki proces 2. Posiadanie gaśnicy w domu jednak daje spory komfort psychiczny w takich sytuacjach i mimo że nie musiałem używać to i tak się cieszyłem że mam pod ręką xD 3. Muszę wreszcie zrobić oddzielny obwód na urządzenia sieciowe ¯\(ツ)/¯
#randomanimeshit #anime #kawaiikanojochan #yue
Hajak - W czwartek jak wróciłem to na dzień dobry w mieszkaniu przywitał mnie zapach ...

źródło: ByleJakNaOdpierdol

Pobierz
  • 5
  • 1
@Krole: blok z wielkiej płyty z lat 90 gdzie jedyny plus to że nie ma aluminium ¯\(ツ)/¯ W sumie gdzieś w gratach mam upsa jedynie bym musiał akumulator dokupić, ale przez ostatnie 5 lat tylko dwa razy była awaria prundu, więc trochę mi szkoda dokładać żeby ciągnął prąd ( ͡$ ʖ̯ ͡$)
@Hajak: Kup sobie smart czujnik dymu (zalania też polecam) to w razie pożaru dzwonisz na straż i da się ocalić mieszkanie, kamerka w przedpokoju np. obrotowa tez by była dobra aby potwierdzić czy to nie fałszywy alarm. Co tam było podłączone klima? może ma zwarcie na masę, nieduży prąd, korków nie wywala, tylko topi pomału gniazdko.