Wpis z mikrobloga

Ceny spadają, ale ty NIE KUPISZ mieszkania!

Zapraszam was na mój nowy film na temat nieruchomości i Waszej przyszłości :)



Również w komentarzu dam krótkie wyjaśnienie, dlaczego w filmie nie pojawił się kryzys z lat 2008 w Polsce.

Mam nadzieje, że film się spodoba i zapraszam do komentowania, krytyki, jestem bardzo otwarty na propozycje co do jakości technicznej, merytorycznej i waszych odczuciach ^^

Wołam
Długi ciąg nicków z przecinkami:


#nieruchomosci #ciekawostki #youtube
Antybuka - Ceny spadają, ale ty NIE KUPISZ mieszkania!

Zapraszam was na mój nowy fil...
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
W filmie, nie ma nic na temat kryzysu mieszkaniowego z lat 2008, bo kryzysy kredytowe w krajach postkomunistycznych to długi temat.

Pierwsze napływy tanich kredytów w takich krajach to zupełnie inna sytuacja niż tani kredyt w krajach, które nie są postkomunistyczne.

W tamtych latach dominowały kredyty Frankowe, był okres gdzie na kredycie się ,,zarabiało" czyli pożyczyłeś 100 tys zł a do spłaty miałeś 90 tys.
Pierwszy napływ taniego kredytu stworzył boom na
Antybuka - W filmie, nie ma nic na temat kryzysu mieszkaniowego z lat 2008, bo kryzys...

źródło: wartość kredytów mieszkaniowych

Pobierz
  • Odpowiedz
@Antybuka: Łociepanie, Mirek, jaka Akademia Chłopskiego Rozumu. Posprawdzałbyś chociaż dane, bo tyle przytaczanych liczb się nie zgadza, że mi się nie chce wszystkiego wypisywać XD
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl: Słowo ,,uproszczenie" jest tu kluczowe, żebym tłumaczył wszystko od A do Z ze wszystkimi liczbami film trwałby 50 min na co nie można sobie pozwolić. Czasami jest użyta w filmie Hiperbola, dla lepszego wyobrażenia sytuacji, jednocześnie zachowując spójność.

Jesli masz jakieś uwagi, podaj konkretne przykłady, będzie mi łatwiej odpowiedzieć, bo twój komentarz mnie o coś oskarża, jednoczesnie nie podając nic szczególnego, więc do czego mam się odnieść?
  • Odpowiedz
podaj konkretne przykłady, będzie mi łatwiej


@Antybuka: Inflacja nie wynosi obecnie 11%, to takie pierwsze z brzegu. Jak wyestymowałeś, że "większość ze 140k Ukraińców nie oszukujmy się nie będzie miała do czego wracać"? Sprawdź z jakich regionów są uchodźcy - 90% z obszarów, które w żaden sposób nie były dotknięte działaniami wojennymi.

Itd. XD Sorka, drugi raz mi się słuchać nie chce.
  • Odpowiedz
jakis artykul ze scenariuszem spadkow


@Kutafonix215: To może jeszcze taki. Nie wiem ile wyniosły średnie spadki cen mieszkań w USA po kryzysie finansowym w 2008, być może dla całego kraju było to rzeczywiście 20%, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na amerykańskiej prowincji ceny mieszkań nie spadły wtedy w ogóle, a nawet wzrosły. Za to w obszarach metropolitalnych, czyli tam gdzie była pompa spadki potrafiły przekroczyć 50%.
  • Odpowiedz
  • 3
@mickpl: 1. Ukraińcy, sprawdz dane na 2024 rok.

2. Ukraińcy ,,Biorąc pod uwagę regiony, z jakich pochodzą badani, to najwięcej jest z centralnej Ukrainy (46 proc), zachodniej (22 proc.), południowej (19 proc.) i wschodniej (13 proc.). Prawie połowa ankietowanych (48 proc.) nigdy wcześniej nie była w Polsce."

,,More than 150,000 buildings and structures in Ukraine have been destroyed because of the war. Most of them are residential buildings. Source."

mówimy tu
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl: Nie wiem czy rozumiesz, że kryzys dotyka kraju a nie jednego miasta.

Bardzo proszę, przestań używać chłopskiego rozumu i argumentów jednostkowych, że w Mississippi w Northcampton mieście z 10k mieszkańców ceny nie spadły, więc to jest argument.
  • Odpowiedz
@Antybuka:

ale to chyba tak oczywiste ze nie ma co o tym pisac? Gdyby na skutek spadkow ceny ludzie rzucili sie na zakupy - to przeciez owe spadki by zatrzymiali, a nawet ponownie podbili ceny..... jak z BTC - jak roslo to kazdy kupowal, jak spadalo to juz nitk nie chce sobie dokupic... podobnie z latach 2008-2013 - przeciez ceny z 2013 to byla super okazja wzgledem 2008 i co?... i
  • Odpowiedz
@Antybuka: ale chłopie zobacz jedną rzecz. Co ma inflacja do tego. W 2022 roku dolar kosztował 4,5zł dziś 3,9zł. Inflacja w USA skumulowana 10%, w Polsce 40% więc wystarczy że dziś wymienię złotówki, które rosły na obligacjach po 8% na dolary i tak naprawdę jestem bogatszy niż Amerykanin który trzymał te dolary od 2022 i nie miał takiej inflacji. Jak to się ma do Wenezueli? Nijak.
Co do spadku o 50%.
  • Odpowiedz
@Antybuka: trochę bzdura o tym domku przerobionym na blok i braku wody. Nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że zabraknie im ciepłej wody. Wystarczy dobrze zrobić ogrzewanie i grzanie ciepłej wody, zbiornik 1000 litrów lub 2, solary, pompa ciepła. To wszystko będzie śmigać. Jakoś w pensjonatach dla gości poza miastem nie braknie ciepłej wody.

Nie wszędzie jest tak, że mieszkania drożeją, wręcz przeciwnie ceny stoją w miejscu. W tydzień mogę
  • Odpowiedz
  • 0
@GreatSolidUser: O, takie komentarze lubię, z argumentami ^_^


Nie każdy rozumie, że są inne opcje, nie jest w stanie się dokształcić gdy widzi nagłówki ,,INFLACJA", są inne sposoby na zabezpieczenie, ale zwyczajnie, ludzie wolą to co rozumieją. Też nie zainwestujesz w zboże całych oszczędnosci tylko dlatego, że ktoś ci mówi,że to ochrona przed inflacją, czy dobry biznes, nie jesteś rolnikiem, może nawet nie wiesz jak się magazynuje takie zboże.

Co do
  • Odpowiedz
@Antybuka: akurat w tym pensjonacie to robiliśmy pewną robotę i nie miał większego przyłącza bo to był dom przerobiony na pensjonat. Działało to bo ludzie korzystali tylko z ciepłej wody i to o różnych porach. Gość powiększał cały system ogrzewania CWU. Tam było z 10 pokoi albo jakoś tak.

W tym podzielonym domu pewnie nie zmieniał przyłącza. Tam i tak jakieś problemy ma urzędowe za tą przebudowę.
Obecnie buduje się tak
  • Odpowiedz
W tamtych latach dominowały kredyty Frankowe, był okres gdzie na kredycie się ,,zarabiało" czyli pożyczyłeś 100 tys zł a do spłaty miałeś 90 tys.


@Antybuka: no nie bardzo.
ujemny LIBOR byl dopiero w grudniu 2014 i pokazal sie gdy bank szwajcarki bronil kurs franka na poziomie 1.2 franka za 1 euro, a potem przestal bronic i uwolnil kurs.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: To co mówisz, to jakieś rozwiązanie, sam o tym myślałem jak konsultowałem ten fragment z jednym z budowlańców i wiesz, problem jest taki, że to nie jest pensjonat i ludzie kąpią się o jednolitych porach, do tego dochodzi pranie, gotowanie. Masz rację, że może nie być problemu przy odpowiedniej infrastrukturze w domu, aczkolwiek skoro właściciel nie odpowiedział mi na pytanie to fragment wydaje się aktualny.

Ale w skrócie, tak, masz
  • Odpowiedz
Nie wszędzie jest tak, że mieszkania drożeją, wręcz przeciwnie ceny stoją w miejscu. W tydzień mogę kupić mieszkanie za 350k i się do niego przeprowadzić.


@Qullion: nie wiem gdzie ceny stoją w miejscu - może w głębokich Bieszczadach albo gdzieś pod granicą z Królewcem.

Bo w zachodniej Polsce powiatowej ceny tak samo odkleiło i fakt, kupisz mieszkanie za 350k - tylko że 4 lata temu kosztowało 170k.
  • Odpowiedz
Tak i tak jak napisałem, ,,był okres", nie mówiłem, że było to w 2008 roku.


@Antybuka: ten "byl okres" no byl, tylko wtedy juz banki nie udzielaly nowych kredytow we franku. Nowe kredyty byly udzielane do okolo roku 2012.

Wiec sklamac nie sklamales, ale jednak ta informacja jest mylaca. Wiec podejrzewam ze caly filmik jest pelen polprawd, i nie ma co sie zaslaniac ze to pod youtube, ze nie ma czasu,
  • Odpowiedz