Wpis z mikrobloga

Eh, muszę ponarzekać na #komputery ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Za każdym ebanym razem jak potrzebuję jakiegoś mniej typowego produktu, kończy się zamawianiem u chińczyka. Niby kapitalizm, niby lokalny rynek zalany towarem ale przychodzi co do czego i produkt jest tylko na Ali.

Sytuacja z dzisiaj: potrzebuję kabel z 9-pinowego USB 2.0 na USB-A. Są? No niby są, nawet 2 rodzaje. I w obu napisane że zalutowany jest tylko jeden, 5-pinowy rząd. Idę do chińczyka, leganko od ręki jest i polutowane wszystkie. Tylko siedź i na to czekaj prawie 2 tygodnie. I tak urwa ze wszystkim. Sprzedawca woli być 2137 sprzedawcą tej samej rzeczy zaśmiecając tym eBaya/Amazona/Allegro zamiast dostarczyć coś czego faktycznie w kraju nie ma. Ehh, it's over dla komputerowego dłubacza... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie
purrminator - Eh, muszę ponarzekać na #komputery ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Za każdym ebanym razem ...

źródło: kabel

Pobierz
  • 7
@kidi1: 2 huby od moich wentylatorów z jakiegoś powodu dostają #!$%@? jak nie są wpięte wprost w płytę (nie pytaj czemu bo sam nie wiem). A jak oba wepnę w płytę to gdzie wpiąć AiO i USB front panelu? Otóż to.
@purrminator ile Ty masz wentyli, że dwa huby potrzebne?( ͡° ʖ̯ ͡°)
A co do głównego wątku to pełna zgoda. Dopiero co skończyłem szukać HDMI do USB-a female. I oczywiście skończyło się na Ali, bo nie interesowały mnie huby z nieskończona ilością wejść za miliony monet, które i tak zazwyczaj oferowały finalnie usb-c, więc skończyło by się na użyciu dodatkowej przejściówki, a ponadto kosztowały niemało. Szukałem tylko najprostszej
ile Ty masz wentyli, że dwa huby potrzebne?( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Ralphs: 13 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Użyłbym jednego huba ale obudowa na tyle duża a kable wentylatorów na tyle krótkie że nie było wyjścia, trzeba było użyć dwóch.

A co do głównego wątku to pełna zgoda.


@Ralphs: a kabel z posta to tylko przykład bo takich historii każdego roku wjeżdża masa,