Wpis z mikrobloga

@WojownikPrawdy: szczerze ja nigdy nie wiem co mam powiedzieć obcokrajowcom jak wygląda nasza kuchnia. Bigos, pierogi? Kto je bigos poza świętami? Kapusta z grzybami? Barszcz? XD jedyny posiłek który zawsze przychodzi mi do głowy to ziemniaki ze schabowym i surówką albo rosół. I mówię, że jemy dużo zup typu grochowa albo pomidorowa.
  • Odpowiedz
@WojownikPrawdy: Grecja wyżej od Francji? Nie mówię, że jest zła, ale jest dużo mniej zróżnicowana i złożona od francuskiej. Brak kuchni amerykańskiej też jest dziwny, "ich" kuchnia dzięki imigrantom z różnych stron świata ma bardzo dużo do zaoferowania.
  • Odpowiedz
  • 1
szczerze ja nigdy nie wiem co mam powiedzieć obcokrajowcom jak wygląda nasza kuchnia. Bigos, pierogi? Kto je bigos poza świętami? Kapusta z grzybami? Barszcz? XD


@agdybytak
Współcześnie w wielu krajach świata ludzie jedzą dania regionalne od święta, bo kuchnia się zglobalizowała.

Ale prostym testem, tego co jedzą Polacy z kuchni polskiej na codzień jest zerknięcie na to, co jest w sklepach. Oczywiście dotyczy to dań, które można chłodzić i przygrzewać.
Pierogi i
  • Odpowiedz