Wpis z mikrobloga

@PfefferWerfer: a czy ty wgl słyszałeś o takim czymś jak dzierżawa ? Nie trzeba mieć tych pól na własność tylko wydzierżawić (wynająć ) od kogoś ziemię i sobie ją obrabiać
Ten chłopak tak właśnie robi , "wynajął sobie ' ziemię od starych rolników którzy już nic na tych polach nie robią i on to obrabia
no znam żywy przykład jak ten koleś właśnie ma po kilka pól na każdej wsi bo sami starzy ludzie a nikt się nie chce paprac w ziemi


No w mojej okolicy jest kilku obszarników i biorą w dzierżawę absolutnie wszystko i nie pytają o nic, płacą, dopłaty zostają u właściciela ziemi, mali rolnicy nawet nie mają czym przebijać ich ofert wobec tych dziadków, a po kilkunastu latach tego układu jak dziadek umiera
@PfefferWerfer: jesteś z jakiegoś Podlasia to może tak jest , ja jestem z centrum i już dawno nie widziałam nawet krowy , traktor widzę od wielkiego dzwona , wszyscy poszli do normalnej pracy , nikt w tym nie chce robić
Wieś taka jaka pamiętam z dzieciństwa nie istnieje
ale nie dzięki pieniądzom per se tylko dzięki wzorcom kulturowym.


@thorgoth: Daj spokój, coś takiego jak "kapitał intelektualny" nie dotrze do przeciętnego wykopka.

Ostatnio miałem ciekawy przykład - grunty w rodzinnej wsi mojej prababci skupuje pewien facet. Okazało się, że to potomek przedwojennych właścicieli tej i okolicznych wsi. PRL zabrał mu wszystko i rozdał ludowi, 30 lat później lud nie ma prawie nic, a on skupuje od niego ziemie zabraną jego
jesteś z jakiegoś Podlasia to może tak jest , ja jestem z centrum i już dawno nie widziałam nawet krowy , traktor widzę od wielkiego dzwona , wszyscy poszli do normalnej pracy , nikt w tym nie chce robić

Wieś taka jaka pamiętam z dzieciństwa nie istnieje


@Linnior88: Bo ziemia teraz nie służy do pasania krów tylko do siania zboża, brania dopłat i spekulowania na wzroście wartości ziemi. Rolnik dostaje preferencyjny
@Janusz-Koriwniak to prawda, kasa w rodzinie jest ważna od samego początku, tyle się cieszę że nie wychowywałem się w żadnej patologi i że każdy w rodzinie dostał hajs na prawko. A tak to wyprowadzka za swoje, ciągłe kombinowanie i zapierdlalanie jak głupi żeby spróbować się w tym życiu czegoś dorobić
a wiesz że bogactwo nie zależy od inteligencji ?


@Linnior88: zależy i to bardzo. Bogactwo jest silnie skorelowane z inteligencją. Jeśli chodzi o przyczyny bogactwa to: 1. pochodzenie z bogatej rodziny; 2. inteligencja. Ludzie inteligentni zazwyczaj są bogaci.
@Zenzenzen: tak szczególnie inżynierowie po ciężkich studiach którzy jebia za 5 k i przedsiębiorcy często po zawodówkach
Cierpisz na myślenie życzeniowe co nie zmienia faktu że właściwie potężnych dużych firm często zatrudniają jako swoich pracownikow dużo lepiej wykształconych niż oni sami