Wpis z mikrobloga

Rekrutowalem się do nowej pracy
Pierwszy dzień był wczoraj. Wchodzę do biura a tam same kobiety. Siadam sobie przy biurku które któraś babka mi wskazała.
Siedzę sobie tak i podchodzi do mnie jakiś gość w garnituru i pyta się czemu tutaj siedzę. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem że zaczynam w tym dziale pracę dzisiaj.
On popatrzył się jak na głupiego i zabrał na piętro wyżej gdzie siedzą sami kierownicy. Wszyscy to faceci.
Zaśmiał się i powiedział że faceci pracują na kierowniczych stanowiskach, dostałem z miejsca podwyżkę na max pensja kobiet +20%

Tak się żyje w patriarchacie
#praca #pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
@lubaxd: też chyba tam pracowałem bo miałem identyczną sytuację! Na górze był taki balkon, z którego można było pluć na te niżej, nie? Zajebista robota! Nawet bym wrócił, ale wolę pić. (za pieniądze za które powinienem płacić alimenty)
  • Odpowiedz
@lubaxd: Miałem identycznie, tylko u mnie na piętrze podłoga była ze szkła, aby spocone kuce mógły patrzeć na kobiety z góry. My to nazywaliśmy podłogą, ale dla kobiet był to szklany sufit
  • Odpowiedz
@lubaxd: a ja wam powiem, że ostatnio jestem prokobiecy- zgodnie z założeniami systemu, podziękowałem wszystkim panom i za 80% ich wypłat zatrudniłem same kobiety. Centrala dała mi 50 tysięcy bonusu za radykalne zmniejszenie kosztów, które wydawało się niemożliwe, ale przecież zgodnie z postulatami- kobiety są gorzej wynagradzane.
  • Odpowiedz