Wpis z mikrobloga

Gora teraz nie popekala ale za to boki #!$%@? XDD mirki co robie nie tak? (,) 2 razy napowietrzalem ciasto po 30 minutach, pozniej roslo 1,5godziny w foremkach w cieplym piekarniku, zmiejszylem ilosc zakwasu na 200g zamiast 300g na cala porcje, blacha z woda na spod wstawiona i piekarnik nagrzany do 240 stopni. Pieczony przez 10min w 240 stopniach i kolejne 25 w 210stopniach.

#bojowkapiekarska #pieczzwykopem #gotujzwykopem #chleb
Kruszetopy - Gora teraz nie popekala ale za to boki #!$%@? XDD mirki co robie nie tak...

źródło: IMG_20240307_130851537

Pobierz
  • 12
Żeby mieć na górze chrupiącą skórkę. Jedno jajo musisz rozbić wymieszać i pędzelkiem albo czym tam chcesz smarujesz wierzch. Ja tak robiłem i było git. Zdarzały się pęknięcia ale malutkie. Jak w każdym chlebie.
@moll Ja do takich silikonowych form dorobiłem sobie z drutu miedzianego opaski. I formy trzymają kształt. Ale i najlepszym pomysłem było włożenie silikonu do formy blaszanej. Mam takie w których wszystko przywiera.
@moll: Akurat w tych blaszkach to żebym nie wiem co robił to przywiera. Nie pomaga ani obsypanie mąką czy otrębami, buła tartą, czy samym tłuszczem. Nic nie pomaga. Taka blaszka. Błąd przy kupnie bo ładnie wyglądały. Korzystałem z nich tylko wtedy jak kupiłem te silikonowe, Ale teraz mam z czarnej blach piętnastki, lekko ryflowane. Wystarczy odrobina oleju i chlebek pięknie wychodzi.