Wpis z mikrobloga

Posiadam takiego tp link tapo110 który monitoruje mi zużycie prądu w lodówce. Jednak brakuje mi jednej opcji - alarmu. Chodzi mi o to, żebym dostał powiadomienie push jeśli gniazdko rozpozna anomalie typu znacznie zwiększony pobór mocy (mogłoby oznaczać nie zamknięte drzwi) albo brak poboru (lodówka przestała działać). Jakie smart gniazdko ma takie coś albo da się to jakoś inaczej ogarnąć? #smarthome
johny-kowalski - Posiadam takiego tp link tapo110 który monitoruje mi zużycie prądu w...

źródło: image_picker_6894277B-D0A3-4F87-BBA8-696760C861CB-7971-00000162ED1A7603

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: out of the box - nie widziałem, i raczej nie sądzę aby jakieś się znalazły. Możesz za to postawić sobie HA na jakimś rPi, tam monitorować zużycie i na jego podstawie podejmować jakieś akcje - np. zużycie w ciągu ostatniej godziny i warunki jeśli większe niż X wyślij powiadomienie na telefon, jeśli mniejsze niż Y to zrób coś innego, ale wymaga to już trzymania jakiegoś małego komputerka włączonego 24/7 i
  • Odpowiedz
tak.
Miałem z zamrażarkach (kilkanaście)
Kupujesz koszyczek na 2 paluszki(AA) podłączasz do termometru. Cały pakiet wkładasz do pudełeczka i będzie działać przynajmniej rok.
W aplikacji ustawiasz alarm max/mini
Bez dodatkowego zasilania (AA) temperatura zmniejsza wydajność baterii- wytrzyma do - 30 ok tydzień.
Testowane na termometrach Zigbee
  • Odpowiedz