Wpis z mikrobloga

a tak serio. pytanie do wszystkich ktorzy teraz pakuja piniondz w shity i alty bo bytkojn rosnie.
jezeli te wzrosty na btc beda sponsorowane przez $ z funduszy sprzedajacych ETFy (potencjalnie bardzo duzych kwotach) to jaka jest szansa ze beda wam te shity i alty rosnac?
paczcie:

jestem klientka PinkRock ktora o komputerowym piniondzu uslyszala z telewizji.
kupuje za 50 cebulionow ETF na BTC przez PinkRock.
PinkRock bierze 20 cebulionow dla siebie a za 30 kupuje BTC i czyma w portfelu funduszu.
i tyle. to sobie tak lezy a ja licze ze rosnie.
o istnieniu xrp pepekoinow i innych flokaflakow nie mam pojecia.

i takich jak ja - klientow i klientek PinkRocka - jest duzo. wiec duzo cebulionow w bitkojna. a bitkojnow jest tylko troche wiec cena rosnie z kazdym kolejnym cebulionem.
w takim scenariuszu - kto bedzie sponsorowal wzrosty altow i shitow jak w poprzednich latach? bo w poprzednich latach piniondze pochodzily od trejderow inwestujacych bez posrednikow ktorzy w pewnym momencie sprzedawali bitkojna i ladowali w alty. albo shity.
skad macie pewnosc ze teraz wzrosty tez beda na altach? nawet jak beda wzrosty to nie liczylabym na tysiace procentow.

a badzmy szczerzy - ile wlozycie w chomikCoina? 100? 200pln? to sobie urosnie te 700% i wyciagniecie te kilka stowek. zakladajac ze w odpowiednim momencie "wstrzelicie" sie ze sprzedaza. a statystyki nie klamio - wiekszosc ludzi nie wstrzeli sie tracac lub zyskujac max 2x, 3x. i teraz pomyslcie o swoich nerwach bo to wasze jedyne 200pln.
no zyski to bedziecie mieli giga. ale to tylko ten pozytywny scenariusz bo jezeli tych wzrostow nie bedzie na kojnie ktory akurat wytypujecie to co?

no a pakujac wieksze kwoty szansa straty jest jeszcze wieksza.

i na koniec warto pamietac ze nie tylko wokol krypto swiat sie kreci. mamy wojne na ukrainie i cala europa boi sie eskalacji wiec grube eurasy ida w kolejne wyrzutnie - nie trafiaja na gielde. jest tez wojna dalej na wschodzie. jest tez coraz wieksze spiecie i rywalizacja miedzy usa i chinami. ogolnie mozna tak wymieniac bo to sie tyczy i krajow i duzych korporacji, no ogolnie jest ciezko. piniondz traci wartosc ceny ida w gore i ludzie nie sa tak wesolo nastawieni do zabawy w kosci przez pakowanie piniondza na chleb w safemoona. ogolnie otoczenie jest zupelnie inne niz w 2020/2021 czy 2017.

tak tylko sobie pisze zeby przypomniec ze nie da sie rynku przewidziec a wrozenie z poprzednich wykresow mozna o pupe rozbic. i moze sie myle. moze kolejne decyzje na ETFy w maju rozpala giga hosse a wy wyjdziecie z torbami pelnymi cebulionow. ale bylabym ostrozna.

pozdrawiam wszystkich ekspertow, wrozki i astrologow z tagu. ja sie nie znam tak jak wy i nigdy nie wierzylam w czary i przepowiednie.

#kryptowaluty #btc #eth
  • 18
  • Odpowiedz
@bella-baxter tej ulicy jeszcze nie widać, na razie pompują głównie ludzie którzy już jakąś styczność z rynkiem mieli, o bitcoinie słychać mniej niż podczas ath 2017, ale wiadomo każdy żyje w swojej bańce. Jeśli mowa o kapitale z tych wielkich funduszy i kasie boomerów myślę nad scenariuszem, że po zaakceptowaniu etfa na spot eth, fundusze skupując eth będą pompować płynność we wszystkim co jest zbudowane na erc i ma płynność w eth(
  • Odpowiedz
@bella-baxter: mam swoją miesięczną pensje w gemie z 8m market kapu, nie będzie mi jakąs podszczymurka mówiła co mam robić ze swoimi pieniędzmi, a blackrock trzymając pierdyliard bitcoinow klientow pompujacych jego cene daje zarabiac wszystkim holderom, tym ktorzy pompowali alty zanim blackrock uslyszał o btc też, a to oni nimi handlują, jak etf może popsuć rynek altów jak dzięki temu dochodzą po prostu nowi klienci - a nie nagle sprawia że
  • Odpowiedz
  • 0
nie będzie mi jakąs podszczymurka mówiła co mam robić ze swoimi pieniędzmi


@elementarz1: zadna podszczymurka nie mowi co masz robic z pieniedzmi. mozesz i nawet sobie wlasna kopalnie zlota kupic za ten wklad w swojego gema :) powodzenia! ja nie pisze ze rynek altow bedzie popsuty przez ETFy tylko ze nie liczylabym na az takie wzrosty jak w poprzednich hossach wzgledem BTC. bo o ile tak moze byc to jest to
  • Odpowiedz
  • 0
tej ulicy jeszcze nie widać, na razie pompują głównie ludzie którzy już jakąś styczność z rynkiem mieli, o bitcoinie słychać mniej niż podczas ath 2017


@sunnyhaze: wlasnie caly point moj jest taki ze niekoniecznie ta ulica wejdzie tak radosnie jak w poprzednich latach :)
  • Odpowiedz
@bella-baxter: podchodzisz zbyt logicznie do tego rynku, a rynek wcale nie jest logiczny, jest oparty na emocjach, 90% nicków piszących na tagu nie było tutaj rok temu, to świadczy, że ludzie przychodzą zachęceni wzrostami. statystycznie 90% nowych ludzi w krypto traci, dlatego że 99% z nich przecieło swoją drogę z bitcoinem w złym momencie, a to dlatego, że w tym złym momencie btc jest najbardziej zachęcający, widocznie jeszcze nie mamy tego
  • Odpowiedz
  • 0
wyciągasz zbyt pochopne wnioski, ja za twórcę btc uznaję kogoś innego


@elementarz1: sorka ale szczerze to nie wierze w zadnego tajemniczego shita stworzonego przez nakamoto ktorego dorwales na 8m market capie ladujac swoja miesieczna pensje i ktory mialby wiekszy potencjal niz BTC a o ktorym nikt inny nie slyszal LOLzi
  • Odpowiedz
@bella-baxter: gosciu po prostu jest satyrykiem i dla beki uważa się za kreatora btc, ale w przeciwienstwie do craiga w. spoleczność przyjmuje ten trolling jako coś oczywistego i nikt tego nawet nie podważa, zresztą to nie ma znaczenia bo to nie jest coś istotnego jeśli chodzi o wyjątkowosc tego goscia, napisalem to bo może ktoś z tagu jednak skuma ocb po tym poscie, ja wiem o tym z tagu, ale był
  • Odpowiedz
  • 0
gosciu po prostu jest satyrykiem i dla beki uważa się za kreatora btc, ale w przeciwienstwie do craiga w. spoleczność przyjmuje ten trolling jako coś oczywistego i nikt tego nawet nie podważa, zresztą to nie ma znaczenia bo to nie jest coś istotnego jeśli chodzi o wyjątkowosc tego goscia, napisalem to bo może ktoś z tagu jednak skuma ocb po tym poscie, ja wiem o tym z tagu, ale był o tym
  • Odpowiedz
@bella-baxter: kupowalem pepe jakies 600% temu i poki co tylko trochę sprzedałem, tamten token jest #!$%@? niepowazny, ale daje mi dziwne przeczucie, gościa posty o tym tokenie komentuje kraken i Gemini, a obserwuje go nawet CZ binance, takich kolegow się nie ma przypadkowo, a token ma dopiero 3k holderów, wystarczy jedno info o listingu i jestem ustawiony, sam kontrakt jest bliźniaczy do pepe, również renounced
  • Odpowiedz
  • 0
@elementarz1: 600%, a wlozyles ile? 100 cebulionow? xd a co tego twojego tajemniczego tokena - wciaz nie wierze w ta historie. po prostu napisz o ktory token chodzi. bo wszystko co piszesz sprawia ze jeszcze mniej powaznie traktuje twoje wypowiedzi LOLzi i tylko potwierdza moja teze ze na wypoku siedza sami "experci" od wrozenia z fusow o czym pisalam w glownym poscie LOLzi
  • Odpowiedz