Wpis z mikrobloga

Jest sprawa, trzeba dotrzeć z tym wykopaliskiem na główną https://wykop.pl/artykul/7014719/pitax-pl-czyli-dla-kogo-te-1-5 żeby jak najwięcej osób mogło sprawdzić czy nie znaleźli się w podobnej sytuacji jak ja w kwestii przekazania 1,5% podatku niewłaściwej fundacji. Pomożecie? #januszebiznesu #truestory #gorzkiezale Ponieważ mocno mi zależy, jak dojedziemy na główną zrobię małe #rozdajo wśród osób z najlepszymi merytorycznymi komentarzami. Tak więc zapraszam.
  • 7
  • Odpowiedz
Przecież można przez e-pity wysłać PIT, poza tym nie rozumiem jak można nie zauważyć, że domyślnie jest fundacja wybrana przez pitax i można kliknąć na dole zmień. Przez e-pity konta nie trzeba żadnego zakładać. Znalezisko na siłę i robienie problemów z niczego.
  • Odpowiedz
@voyovnick: Przecież praktycznie każda aplikacja i strona online "pomagająca" wypełnić pit na koniec uzupełnia wskazaną fundację na wspieraną przez siebie. Tak to działa.
Jak chcesz sobie wybierać sam, normalnie wysyłaj przez e-pit na stronie rządowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@bukimi: W poprzednich lata jak rozliczałem w jakiś innych programach prawdopodobnie też były sugerowana jakieś opp, ale nie było problemu, żeby je zmienić, wszystko było intuicyjne. Chcę tylko zwrócić uwagę jak nieprzyjaźnie jest to zrobione i jak może prowadzić do błędów, albo do zniechęcenia w poszukiwaniu takiej opcji i przekazania środków na zasadzie, że zamknięcie sprawy PITa jest dla kogoś ważniejsze niż dopisanie wybranej przez siebie fundacji. Jak widać popełniłem błąd,
  • Odpowiedz
  • 0
@bukimi: Widzę że nie było czytane. Kilka lat jestem mniej aktywny na wykop ale widzę że niewiele się zmieniło. Ja to zrobię i napisałem o tym we wpisie. Celem wpisu jest żeby osoby, które już wypełniały PIT przez pitax.pl sprawdziły sobie czy nie mają podobnego błędu a jeśli tak to złożyły korektę. a jeśli dopiero chcą składać by wiedzieli jak szybko dotrzeć do funkcji zmiany OPP.
  • Odpowiedz
@voyovnick: Ale kumasz, że tu nie ma żadnej afery, bo fakt wypełnienia OPP za składającego pit to norma w aplikacjach stron trzecich? Rozumiem jakbyś wpisał i faktycznie by Ci podmienili na inny. To nie victim blaming, tylko trzeba być ogarniętym trochę. Po co ktoś miałby zakładać stronę i rozliczać innym pity, za frajer utrzymując serwery i certyfikaty?
  • Odpowiedz
  • 0
@bukimi: Jasne jest, że każdy chce na czymś zarobić. Ja tylko zwracam uwagę, że zmiana OPP jest niezasadnie uciążliwa. Albo jak chcą być fair niech stworzą program w którym można przekazać tylko na ich fundację i napiszą to wielkimi czerwonymi literami zanim się rozpocznie wypełniać PIT, albo niech choćby sugerują swoją, ale w taki sposób by dla wypełniającego było jasne, że jest ta sugestia i że można ją zmienić. Uważam, że
  • Odpowiedz