Wpis z mikrobloga

101 + 1 = 102

Tytuł: Najlepsze opowiadania
Autor: Raphael A. Lafferty
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788366409231
Tłumacz: Wojciech Próchniewicz
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 384
Lafferty ma bardzo ciekawy i oryginalny styl z gatunku tych, o których nie wiem co mam sądzić. Z jednej strony jest on intrygujący, komiczny, pełen filozoficznych rozważań, a z drugiej dziwny, niezrozumiały. I mogę szczerze napisać, że ten zbiór to takie idealne pół na pół. Część opowiadań (szczególnie tych pierwszych) jest naprawdę świetna. Nie mogłam się oderwać od czytania oraz byłam pod wrażeniem pomysłowości autora, a druga połowa? No cóż albo ja nie rozumiem o co w nich miało chodzić, albo są one po prostu kiepskie, a przynajmniej mi się nie podobały. Niemniej jednak autor na pewno się wyróżnia i nigdy w życiu nie czytałam niczego w takim stylu.

Na minus dwie rzeczy związane z wydaniem. Pierwsza to przedmowy do każdego opowiadania. Nie wnosiły nic nowego bo praktycznie w każdej rozpływano się nad tym jaki oryginalny jest Lafferty, a i często spoilerowały opowiadanie. Druga to sam dobór opowiadań. Pierwszych kilka przeczytałam na jednym tchu, a potem z każdym kolejnym męczyłam coraz bardziej. Myślę, że gdyby usunąć część z nich to wyszedł by naprawdę solidny i dobry zbiór, a tak wyszedł on co najwyżej średni.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Owieczka997 - 101 + 1 = 102

Tytuł: Najlepsze opowiadania
Autor: Raphael A. Lafferty
...

źródło: 831181-352x500

Pobierz
  • 2