Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy #pc #elektronika #laptop
Siema
Mam najprawdopodobniej do wymiany w starym poczciwym laptopie taśmę, gdy go otwieram, ruszam matryca na ekranie kreski, ptaszki itd ale da się korzystać choć z trudem i wkurza to mocno.
Laptop ma ponad 10 lat, działa, zamula, windows 7.
Naprawa pewnie przewyższy jego wartość .

Jest na rynku , używka jakiś sprzęt warty polecenia w okolicach 300-500 Ziko?
Używany sporadycznie, bez fajerwerków.
  • 26
  • Odpowiedz
@ondraszek: Ten przewód zwany potocznie taśmą może kosztować 10 zł a wymiana może być banalnie prosta. Podaj model laptopa zanim kupisz złom za 500 zł.
  • Odpowiedz
No właśnie. Wymiana prosta. Koszt mały. Matryca nie klejona tylko ja śrubkach. Jedyny mankament tych laptopów to łamią się uchwyty gwintów i jal odkręcisz śrubkę to mogą się rozsypać. Jeśli nikt wcześniej nie dokręcił śrub za mocno i nie wyginałeś laptopa nosząc jedną ręką to nie powinno być problemów. Warto. Przy okazji wstaw SSD i zainstaluj W10. Będzie śmigał.
kidi1 - No właśnie. Wymiana prosta. Koszt mały. Matryca nie klejona tylko ja śrubkach...

źródło: Screenshot_2024-03-06-08-29-42-454_pl.allegro

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@kidi1 jest to do wykonania samemu w domu?
Na pewno ma polamane te osłony zawiasów, takie plastikowe zaślepki.

@rybeczka co do SSD to coś większego by pasowało bo laptop jest poniekąd magazynem danych, zdjęcia itd.
Ram opłaca się dołożyć?
  • Odpowiedz
@ondraszek: jeśli lapek jest magazynem danych to od razu zastanów się nad kupnem dodatkowego oddzielnego dysku na backup. Ewentualnie jak wymienisz dysk na ssd to obecny wsadź do jakiejś kieszeni usb i trzymaj na nim kopie zdjęć. Prędzej czy później Ci się to przyda.
  • Odpowiedz
  • 1
@kidi1 w lapku nigdy nie grzebałem, kiedyś w pc to notorycznie ale tam to większe śrubki :D
Jaki śrubokręt kupić? :D jadę dziś do Leroy
@Sztywnesutkiszatana mam duży pendrive, wrzucam to ważniejsze oraz Dropbox ale tam w postawie mało jest. Mam też 320gb HDD z 2008 roku że stacjonarki, używany bardzo rzadko ale czasem odpalę, może jego wykorzystam :D pracował 2008-2015
  • Odpowiedz
@ondraszek:
8GB RAMu to rozsądne minimum dla W10 gdybyś chciał zmieniać. Bez dysku SSD też nie ma co podchodzić. Choć z drugiej strony te 1,8 GHz....
Nie wiem czy używasz napędu dvd, można ew. w jego miejsce włożyć kieszeń/adapter na aktualnie używany dysk. Kosztuje jakieś 2 dolary na ali.
  • Odpowiedz