Wpis z mikrobloga

chłop był na diunie i hmm z pewnością lepsza od pierwszej części, ale tu raczej nie ma zdziwka, bo jedynka to po prostu pierwsza połowa książki. efekty specjalne, cgi i #!$%@? na podobnym poziomie co pierwsza część. kilka zmian w fabule w porównaniu do książki raczej na minus, choć bez większego wpływu na całą historię. nie udało się też twórcom filmu wprowadzić atmosfery diuny z książek - nie ma filozofii i całego tego #!$%@? herberta, które diunę robi wyjątkowym uniwersum. takie zasłużone 8/10 bo jednak bije na głowę podróbki diuny aka star wars na każdej płaszczyźnie #diuna #film
  • 3
@grimhzr jeżeli czytałeś książki i byłeś na filmie to weź mi powiedz czy książki naprawdę się kończą rozpoczęciem tej wojny i co z tą jego różową. byłem wczoraj na diunie i nie mogę spać bo nie wiem co jest dalej
@TheMapeciak filmy diuna cz. 1 i 2 to fabuła z pierwszego tomu kronik diuny, których jest sześć plus dodatkowe napisane już po śmierci herberta przez jego syna na podstawie pozostawionych notatek. W sumie jakieś 20 tomów dodatkowych (wśród nich opisana jest święta wojna) i sześć podstawowych. W książkach jego różowa akceptuje ze ozeni się z córką imperatora i zostaje przy nim