Wpis z mikrobloga

@sebek_r: Katolicyzmu bym w to nie mieszał. Nie każdy katolik ma taką mentalność 😉.Wśród innych religii też znajdziesz takich ludzi.
Z resztą się zgadzam🤝.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Squanto dlatego dodałem w wykonaniu Mentzena, który głośno mówi o swojej wierze, a nie postępuje moim zdaniem zgodnie z jej przykazaniami
  • Odpowiedz
@sebek_r: i co w tym niby złego? Jeżeli dają to tylko głupi nie bierze a chodzi o to by przestali rozdawać ukradzione wcześniej pieniądze a nie puste gesty typu "nie będę brał gdy dają"
  • Odpowiedz
Kiedy jesteś przeciwnikiem pomocy od państwa, ale na debacie wysprzegliłeś się, że twojej rodzinie przez 13 lat mieszkanie opłacało państwo.


@sebek_r: Kiedy jesteś zwolennikiem komunizmu, ale robisz zakupy w firmach prywatnych. (Argumentacja na podobnym poziomie.)
  • Odpowiedz
via Android
  • 36
@lukrych @GOHAN mija was sedno sprawy bo ten mem nie miał na celu krytyki brania lub nie brania tych pieniędzy. Miał na celu krytykę Mentzena za to, że chce pozbawić tej szansy tysiące innych polskich rodzin. Cieszę się, że jego rodzina mogła dostać taką pomoc, dzięki temu Sławek jest tam gdzie jest. Szkoda tylko, że teraz okopuje się na pozycji dorobionego człowieka i mówi wszystkim, że mają sobie radzić samo bo on
  • Odpowiedz
@sebek_r: ci ludzie poradzą sobie znacznie lepiej niż on gdy pańśtwo przestanie ich okradać po tym by potem im łaskawie "dać" niewielką część zagrabionych wcześniej pieniędzy
  • Odpowiedz
mija was sedno sprawy bo ten mem nie miał na celu krytyki brania lub nie brania tych pieniędzy. Miał na celu krytykę Mentzena za to, że chce pozbawić tej szansy tysiące innych polskich rodzin. Cieszę się, że jego rodzina mogła dostać taką pomoc, dzięki temu Sławek jest tam gdzie jest. Szkoda tylko, że teraz okopuje się na pozycji dorobionego człowieka i mówi wszystkim, że mają sobie radzić samo bo on już swoje
  • Odpowiedz
@sebek_r: o #!$%@? ten argument znowu xD. Jak jest przeciwnikiem emerytur to nie powinien brac emerytury nie? A jak jest przeciwnikiem podatkow to moze ich nie placic, nie? A jak jest przeciwnikiem NFZtu to moze nie placic skladki zdrowotnej, nie?

Ja jestem przeciwnkiem 500/800+ ale jakbym mial dziecko to bym oczywiscie bral. Panstwo nie ma wlasnych pieniedzy, to jest zwrot podatku.
  • Odpowiedz
@BlueTony: nie, nie może.
Nie widzisz tutaj obłudy?

"Ja mogem mieć lepiej i mi majom pomagać, ale teroz to ce ha wam w dupę."
Dosłownie tak samo jak z tym co gada o obronności kraju "jo to już jestem za story, ale muodych to trza brać", albo "jakbym nie był hehe politykiem to bym bronił kroju, ale że niestety hehe nim jestem to ce ha wam w dupę. Jo nie bede
  • Odpowiedz
@Rotczajld: to nawet nie trzeba byc kucem zeby miec takie zdanie, wystarczy nie byc kretynem

zle w redystrybucji panstwowej nie jest to ze daja, tylko ze zasoby sa skonczone i komus musza zabrac. Oczekiwanie, ze ktos ma placic podatki ale ma nie korzystac z programow panstwowych jest debilizmem. Albo wszyscy nie korzystaja i nikomu nie zabieraja, albo to nie ma sensu.

Ciezko sie nie zesrac jak rozmawia sie z wami jak
  • Odpowiedz
@BlueTony: raczej chodzi o to, że jeśli państwo na pewnym etapie życia zaoferowało ci pomoc, dzięki której wyszedłeś na ludzi i zacząłeś zarabiać, to trochę dziwne jest krytykowanie tej funkcji państwa, albo jej niedostrzeganie.

Mnóstwo ludzi nie popadło w kryzys życiowy dzięki pomocy państwa, ciesząc się dzisiaj dobrym życiem i sukcesami. To trochę tak jakby ktoś popadł w alkoholizm, ale otrzymał dostęp do leczenia, zapewniono mu jakieś wsparcie materialne, ogarnął się,
  • Odpowiedz