Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy w tym #mieszkaniedeweloperskie jest jakikolwiek sensowny sposób zamontowania klimatyzacji?

Co najważniejsze, jednostka zewnętrzna może stać tylko na balkonie, nie ma mowy o elewacji czy gdziekolwiek indziej.
Z żadnym specem od klimatyzacji jeszcze nie rozmawiałem, ale wstępnie usłyszałem od projektanta, że temat tutaj może być trudny.

Po pierwsze, dosyć długa droga od jednostki zewnętrznej do wewnętrznych. W prostokątnym salonie zapewne problemem to nie będzie, ale czy w ogóle dałoby się wtedy doprowadzić multisplita do sypialni, lub pomieszczenia po lewej?

Po drugie, kwestia odprowadzania skroplin. Z tego co się dowiedziałem, to jeżeli będzie decyzja o poprowadzeniu tego do kanalizacji, to wymagana byłaby pompka. A pompki ponoć mają mieszane opinie, potrafią się zepsuć czy być głośne. Czy to prawda?
Jeżeli nie pompka, to wtedy odprowadzanie skroplin tylko na balkon, który w sumie i tak jest tutaj już mikroskopijny.

Macie jakieś wizje lub porady jak tu ogarnąć klimatyzację?

#mieszkanie #wykonczenia #klimatyzacja #remontujzwykopem
innovi - Zastanawiam się, czy w tym #mieszkaniedeweloperskie jest jakikolwiek sensown...

źródło: dwie kuchnie karta

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@innovi:

Na luzie w stanie deweloperskim to się da ogarnąć.
Bez pompek i z wpięciem do kanalizacji wraz z zastosowaniem syfonów.

Rury freonowe w dół do posadzki, bruzda w wylewcę, przy scianie. Nawet trasy łatwo zgrać.

Tyle że musisz zrobić dobry risercz firm. Bo tego typu kucia, a szczególnie odprowadzenia wody zgodnie ie ze sztuką hydrauliczną potrafi max 20%firm na rynku.

Szybki projekt z painta telefonicznego
cassuss - @innovi: 

Na luzie w stanie deweloperskim to się da ogarnąć.
Bez pompek i ...

źródło: caa8985f95e6ca22f5db70cdd75ed9fb2284c0328d42eb10499e2f6ad890a29d,w800

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cassuss Wielkie dzięki za naprawdę wartościową odpowiedź.

Czy masz jakąś propozycję co brać pod uwagę robiąc risercz firm na rynku? Jakieś red lub green flagi po których idzie to poznać? W tematach klimatyzacji jestem mocno zielony.

Lokalizacja Wrocław, jeżeli ma to jakiejkolwiek znaczenie.
  • Odpowiedz
@innovi: jak pisze cassuss, tylko nie na nadprożach i skropliny nie przez środek salonu, a raczej na około, albo na balkon i powinno być git.
  • Odpowiedz
@innovi:

Ciężko tu coś powiedzieć gdzie szukac dobrych firm bo po ostatnim wpisie Mirka i sposobie poprowadzenia odpływu w posadce zwatpilem w część branży.
Bo sprawę konsultowaliśmy nawet na forum klim i się okazało za niektórzy mają ultra dramatyczny standard odprowadzania skroplin.

Zaproś kilka firm, i zwróć uwagę jak chcą ciąć ściany i szczególnie jak jak odprowadzać skropliny.

Dobre praktyki:
1) w deweloperce zawsze odpływ do kanalizy
2) zawsze Dobry syfon
  • Odpowiedz