Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #pytanie Chce postawić na działce garaż blaszany na zgłoszenie (do 35m2) W jaki sposób wykonać niezbędne do zgłoszenia szkice tj rzuty, elewacje, przekrój i położenie obiektu na mapie. Można to wszystko samodzielnie ogarnąć? Mapę z googla albo z geoportalu ze szkicami z painta dadzą rade?
  • 10
  • Odpowiedz
@kamol999: w takim razie sprawdź czy są jakieś formy ochrony środowiskowych albo dóbr kultury - jeżeli nie ma nic do możesz zgłosić budowę bud. gospodarczego. Potrzebna Ci jest tylko zasadnicza mapa do celów informacyjnych ze Starostwa
  • Odpowiedz
@kamol999: można to zrobić przeważnie przez epuap albo serwis interesanta danego starostwa powiatowego.
Najlepiej zrobić ksero mapy, na ksero wrysować budynek, wraz z odległościami i wymiarami. Do tego dorzucasz rysunki poglądowe elewacji obiektu, może jakiś uproszczony rzut i kawałek opisu o tym co stawiasz.
Powinno wystarczyć, aczkolwiek z polskimi urzędnikami jest różnie i może się skończyć na tym że będziesz musiał na ten blaszak robić projekt ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@MrFen a mam jeszcze jedno pytanie. Właścicielem działki jest ojciec, a garaż chce postawić ja (oczywiście za jego pełna zgoda). Czy w druku PB-02 oraz PB-05 mogę wpisać swoje dane jako „inwestor” czy to zawsze powinien być wlasciciel działki?
  • Odpowiedz
@kamol999: możesz wpisać swoje ale wtedy oświadczasz, że masz jakieś prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Twój tata dostanie zawiadomienie jak się procedury administracyjne zaczną. Wydłuży to cały proces w urzędzie, najlepiej wpisać właściciela.
  • Odpowiedz