Wpis z mikrobloga

Z racji że już platformówki na Switcha mi się przejadły na jakiś czas to chciałbym pograć w jakiegoś dobrego j-rpg, ale takiego który nie będzie jakiś ultra-hard trudny a zarazem łatwy i przyjemny w graniu.
#nintendoswitch #gry

Która gra będzie lepsza ?

  • Shin Megami Tensei V 30.8% (12)
  • Xenoblade Chronicles 3 69.2% (27)

Oddanych głosów: 39

  • 11
@adammonster: Przy SMT się zesrasz, bierz xenoblade 3 on jest w miarę łatwy jak robisz główne questy i poboczne przy okazji rozwijając klasy z kat. S i A.
Tak to są jeszcze innej jrpgi ale zakładam, że akurat te 2 cią interesują najbardziej.
@adammonster: oba wybory to pogmatwane, długie i często nużące gry z mechanikami, przy których spędzisz dużo czasu klikając w menusach. nie są złe, ale jak szukasz czegoś łatwego i przyjemnego, no to źle trafiłeś.

ogarnij łeb, kup dragon quest XI S i baw się dobrze, nie pożałujesz.
@orgin246: bardziej mi się wydaje że przy personie 5 bym sie pogubił w tym wszystkim, choć smt wydaje się taka mroczniejsza persona 5 to z gameplayu widziałem że nie trzeba budować jakiś relacji, grać na automatach i nie ma tak wszystkiego nawalone
@adammonster: jako weteran person to powiem ci tak. Nie zgubisz się w fabule bo większość postaci przewija się przez całą historię, co najwyżej się lekko znudzisz bo miejscami ciągnie się jak gile z nosa (chyba pierwsze przejście zajęło mi 85h). Bo albo za długo trwa etap z walkami albo za długo trwa etap z życiem codzienny. SMT ma ten problem, że jak nie zaczniesz od pewnego momentu grać z poradnikiem to
@adammonster: Ogrywanie Xeno 3 ma największy sens wtedy, gdy znasz 2 poprzednie części, a i nawet jak znasz to jest pogmatwane i długie (ja się zamknąłem w 90h).
Z kolei SMTV jest trudne. Bardzo trudne. Ale i tak łatwiejsze niż SMTIII ( ͡° ͜ʖ ͡°) System walki ma najlepszy chyba z wszystkich gier z uniwersum, za to story jest takie sobie, widać że robione w pośpiechu. Raczej
@czmaja: Jednak wybór padł na SMT V, pierwsza walkę mam za sobą i błąkam się po jakieś pustyni. Star Ocean The Second Story R i powiem że jak do tej pory to dla mnie najlepsze jrpg, nigdy się tak dobrze nie bawiłem