Wpis z mikrobloga

Ranking jeszcze z 10 razy się pozmienia, ale coś pięknego miejsca Szwajcarii i Holandii.

Chyba zapowiada się jedna z najbardziej wyrównanych Eurowizji.

Na obecny moment Ukraina, Belgia, Włochy top5 gwarantowane, imo. Dobre piosenki, artyści również powinni udźwignąć, obycie na scenie.

Szwajcaria (dobry wokal, więc i jury może być łaskawe, od widzów też dostanie trochę punktów) raczej skończy gdzieś między 5-10 miejscem, podobnie Chorwacja (chwytliwa piosenka, ale imo lekki overhyped, jeśli nie poprawi wokalu to zostanie uwalony przez jury)

Holandia.. nie będę oszukiwał, jestem wielkim fanem tej piosenki, wyświetlenia na YouTube robią wrażenie, ale czy przy tej liczbie joke entry Joost zgarnie większość? Widzę tutaj 2 scenariusze, albo głosy widzów rozbiją sięna wiele piosenek (wtedy max 5-10), albo Holandia zgarnie większość głosów (wtedy top5). O jury bym się nie bał.

#eurowizja
Tratak - Ranking jeszcze z 10 razy się pozmienia, ale coś pięknego miejsca Szwajcarii...

źródło: temp_file2218602473285504831

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Tratak: Szwajcaria - jestem ciekawy jak to wyjdzie na żywo - zwłaszcza ta "operowa" część.
Tutaj też sporą robotę robi teledysk który może być ciężko przełożyć na scenografię.

Holandia - Bardzo fajna piosenka więc będzie wysoko

Chorwacja - również się obawiam że na żywo wyjdzie średnio i że jest overhyped jak chociażby Austria rok temu.

Ja zaś mam bekę z Islandii że z 3 miejsca spadła już na dziesiąte XD
  • Odpowiedz
@ZwyklyRandom: właśnie zastanawia mnie dlaczego Islandia tak mocno spadła. Czy możesz napisać? Już w tej chwili jest na 19 miejscu a była, tak jak piszesz, na miejscu trzecim. Nie wydaje mi się ,żeby to była kwestia słabego występu na żywo bo sama piosenka jest dość mdła i ma się bardzo mocne wrażenie ,że były już setki podobnych do tej piosenek na Eurowizji. To jest jeden ze słabszych utworów w tym roku.
  • Odpowiedz
@Edenes: Sporo osób liczyło że wybiorą Bashara.
Potem zaś zaczęła się ta cała dyskusja na temat potencjalnego bojkotu konkursu przez Islandię co nie pomagało sondażom.
Tak więc głównie trzy powody tak dużego spadku Islandii to:
- Myślano że wybiorą inaczej
- Zamieszanie w kwestii ich uczestnictwa
- W międzyczasie inne kraje wybrały swoje piosenki które były lepsze.

Pamiętam jak w tamtym roku Polska zaliczyła ogromny spadek gdy się okazało że zamiast
  • Odpowiedz