Wpis z mikrobloga

"


@Hayek: ciężko powiedzieć pod zdjęciu 2D, Czy dłubać? zależy od Ciebie, ile masz lat? czy Ząb uciska na 7 w związku z tym masz krzywe zeby. Dłubanie to minimum 700 zł i przez tydzień szwy. Przez pierwsze 2 dni strasznie ogranicza to jedzenie. Możesz opuchnąć i może powstać siniak. Z plusów, dostajesz L4 na cały tydzień jak wykonasz zabieg w poniedziałek :)
  • 0
@Tom3kt: mam krzywe, ale to od dziecka, ciężko powiedzieć na ile ósemka się dołożyła. 28 lat. Tydzień niedogodności, ale pewnie prędzej czy później tam próchnica będzie, więc może lepiej to wyrwać?
@Yssuna a co z przerwą? Nie rozchodzą się zęby wtedy czy coś?
@Hayek póki co nie wiem, bo wyrwałam miesiąc temu więc pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim ta ósemka sobie wyjdzie całkowicie, aczkolwiek nie wydaje mi się żeby zęby się jakoś rozchodziły bardzo
@Hayek: nie, to jest wyrznięta ósemka, ale nieprawidłowo ustawiona w łuku. Zatrzymana jest wtedy kiedy jest w całości pod dziaslem.

Trzeba ją usunąć, bo będzie tylko źródłem zakażenia innych zębów. Nigdy nie dasz rady jej prawidłowo myć, będzie się psuła i bolała. Ta górna z resztą też do usunięcia.

W górnej siódemce jest próchnica, dość rozległa.
@Yssuna: mam nadzieję, że jednak nie w takiej, bo ta ósemka nie wyjdzie bardziej. I nie ustawi się lepiej po usunięciu siódemki. Co najwyżej się "położy". Usuwanie w takiej sytuacji ósemki to głupota.
@Hayek: nie, nie ma zęba przeciwstawnego, więc będzie się biernie wyrzynać, coraz bardziej utrudniając higienę. No i nie spełnia żadnej funkcji, nie gryziesz nią, a na pewno ciężko ją umyć. Dlatego lepiej usunąć.