Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wypożyczał auto z booking.com? (dawniej rentalcars.com?) Jak wybieram pełne ubezpieczenie to serio jest pełne ubezpieczenie, bo widzę, że w stosunku do takiego holidaysauto to jest spora różnica, nie mówiąc jak to jest bezpośrednio i się trochę cykam #pdk. Jakieś doświadczenia? #podroze #wypozyczalniasamochodow
  • 16
  • Odpowiedz
@Konkol: tam zawsze to "pełne ubezpieczenie" to po prostu zewnętrzne ubezpieczenie. Czyli zrobisz szkodę, płacisz kaucję za nią wypożyczalni, a potem od swojego ubezpieczyciela ściągasz kasę.

Dla mnie opcja nie do zaakceptowania, wolę mieć święty spokój dlatego ubezpieczenia biorę tylko bezpośrednio w wypożyczalniach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: tak, ja wiem jak to działa, ale nawet u innych pośredników te ubezpieczenie jest w cenie wyższej. Najlepiej by mnie wyszło z bezpośrednio z Surprice, ale nie ma tam opcji wybrania full :/
  • Odpowiedz
@Konkol ale w sumie to ciężko zrobić taką szkodę, chociaż jak wynajmiesz jakieś Audi rs6 i przerysujesz cały dach to może i by się uzbierało powyżej 20k.

Ogólnie to działa zazwyczaj tak, że w cenie wypożyczenia jest full insurance z wkładem własnym - oddzielnie na szkodę i oddzielnie na kradzież (to musi być kupione), a dodatkowo dokupujesz jak chcesz full na pozostałe rzeczy, których nie obejmuje tamto i tu możesz zdecydować czy
  • Odpowiedz
  • 0
bierzesz to z booking czy od wypożyczalni.


@johny-kowalski: tak tak, wiem jak to działa, tylko po prostu podejrzanie nisko, ogólnie cena samego gołego wynajmu jest bardzo podobna, ale ubezpieczenie to już inna sprawa i nie wiem skąd aż taka różnica
  • Odpowiedz
@Konkol Zapewne jeden z powodów jest taki, że booking to światowa marka i może wynegocjować lepsze ubezpieczenia a dodatkowo może i ceny poniżej kosztów żeby przyciągnąć klientów.

Ja bym brał to od booking. I jak będziesz odbierał auto nie da sobie wcisnąć jeszcze ich ubezp bo i tak będą próbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit : no i istotne chyba wspomnieć, że ja brałem auto z "niemieckiego" booking,
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski: danke :) wypożyczałam już auta, raz miałam zewnętrzne ubezpieczenie, ale nic się niestało i nie miałam takiej świadomości, że coś może xD, a tak były zwykle na tyle małe różnice, że brałam i tak od wypożyczalni
  • Odpowiedz