Wpis z mikrobloga

@Yokozuna: tak. Wystarczy wiedzieć jak powinny zachowywać się obiekty które są w GO. Słup tuż przy początku pociągu powinien być cały w GO, a góra jest rozmazana, bo ktoś pędzlem tło pociągnął i słup się też w to załapał. Blur jak z instagrama.
@ufos: w sumie nic, teraz każdy myśli, że ten efekt tak się po prostu nazywa, a nie ma pojęcia skąd się bierze (czy raczej powinien brać) i skąd ta nazwa. Zresztą powinno się to nazywać pseudoTiltShift, tak samo jak jest z pseudoHDRami.
@ufos: encyklopedia nie, ale jest to błędne po prostu. Polecam poszukać zdjęć robionych prawdziwym szkłem t/s, dużo lepiej się to prezentuje ;) Albo np timelapsy które są też tymi szkłami robione, fajna sprawa.
@ufos: nie no, jasne. Ale jednak jeśli jest robione szkłem, to fajnie ostre detale są wyciągane z rozmycia - nie to co tutaj, z tym słupeł choćby. Dużo lepiej by to wyglądało jakby słup był do końca ostry, realistyczniej no i no... lepiej :D w PSie da się coś podobnego osiągnąć ale wymaga to potwornej dokładności żeby robiło takie wrażenie.

Taki bonus +18, moja fota, robiona wielkim formatem czyli królem tiltsziftowatości
@s4int: Doszukujesz się nie wiadomo czego. Program jest darmowy i nie ma go co porównywać z PS. Na moje zabawy z fotografią wystarcza w zupełności i nie potrzebuje by stworzyć na zdjęciu efektu tiltshift wydawać kupę kasy. Za darmo też jest fajnie i mi to wystarcza. Program nie jest kombajnem graficznym a wielu osobom się podoba i o to chodzi a mi jest miło. Pozdrawiam
Pobierz porannewyciepsa - @s4int: Doszukujesz się nie wiadomo czego. Program jest darmowy i n...
źródło: comment_o4raobo9ANUjDGPIAlgRvRtiGDJwS8xm.jpg
@porannewyciepsa:

nie zrozumiałeś kompletnie o co mi chodzi. Pisałem o tym, że jest to tylko efekcik imitujący zastosowanie szkła tiltshift, a nie jest to prawdziwy efekt zrobiony obiektywem umożliwiającym to podczas wykonywania zdjęć. To czy to jest z PS'a czy z czegokolwiek innego nie ma kompletnie znaczenia. Również pozdrawiam